more_horiz

31. Festiwal Mozartowski. Alicja Węgorzewska: trzeba rozwijać modę na Mozarta

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2022 08:10
- Nasze grono odbiorów stale rośnie - sprzedaż biletów na Festiwal Mozartowski jest absolutnie rekordowa, co pokazuje, że po okresie pandemii wszyscy tęsknią za wydarzeniami - poinformowała na antenie Polskiego Radia 24 Alicja Węgorzewska, dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej.
31. Festiwal Mozartowski w Warszawie odbędzie się w dniach 7 maja do 10 lipca 2022 roku
31. Festiwal Mozartowski w Warszawie odbędzie się w dniach 7 maja do 10 lipca 2022 rokuFoto: mat. pras.

Od 7 maja do 10 lipca będzie trwał 31. Festiwal Mozartowski. W programie znajdą się najsłynniejsze opery W. A. Mozarta, dzieła oratoryjne, kameralne i symfoniczne. Gwiazdami będą światowej sławy dyrygenci m.in. Andrzej Szadejko, Piotr Sułkowski. Wystąpią także uznani artyści i zespoły: Agnieszka Duczmal wraz z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia "Amadeus", Krzysztof Herdzin, czy Elizabeth Pitcairn - właścicielka słynnego, historycznego "Purpurowego Stradivariusa".

Organizatorem festiwalu jest Warszawska Opera Kameralna. W audycji Polskiego Radia 24 dyrektor instytucji Alicja Węgorzewska zachęcała do udziału w 30 wydarzeniach muzycznych, które odbędą się w siedmiu lokalizacjach w Warszawie w ciągu dwóch miesięcy.

Dyrektor WOK podkreśliła, że w programie festiwalu znajdują się już nie tylko same kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta, ale stanowią one większość. - Gramy innych kompozytorów, ale punkt ciężkości zawsze jest na muzyce i geniuszu Mozarta - dodała Węgorzewska. Zachęcała do wzięcia udziału także do skorzystania oferty dla młodszych słuchaczy w ramach 3. edycji Mozart Junior dla dzieci.

Czytaj także:

Moda na Mozarta

Alicja Węgorzewska zdradziła, że celem festiwalu jest tworzenie mody na Mozarta, ale również "edukować, przybliżać i prezentować wspaniałych polskich i zagranicznych artystów w najlepszym wydaniu". - Nasze grono odbiorów stale rośnie. Sprzedaż biletów na Festiwal Mozartowski jest absolutnie rekordowa, co pokazuje, że po okresie pandemii wszyscy tęsknią za wydarzeniami - dodała.

Więcej w nagraniu rozmowy.

Posłuchaj
09:16 PR24_mp3_20220507074854_Alicja_Węgorzewska.mp3 Alicja Węgorzewska o 31. Festiwalu Mozartowskim w Warszawie (Temat dnia/Gość PR24) 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadząca: Maja Kluczyńska

Gość: Alicja Węgorzewska (Warszawska Opera Kameralna)

Data emisji: 07.05.2022

Godzina: 07.45

st

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem