more_horiz

Zmiany w ramach Polskiego Ładu. Dr Trzeciak: będzie można je ocenić za dwa miesiące

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 09:41
- To w jaki sposób zmiany, które wejdą od lipca będą ocenione, będziemy wiedzieć za miesiąc czy dwa - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Sergiusz Trzeciak, ekspert ds. komunikacji. Odniósł się tym samym do nowych zmian w ramach Polskiego Ładu.

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw, która m.in. obniża dolną stawkę PIT z 17 do 12 proc. Ustawa uchyliła także przepisy dotyczące tzw. ulgi dla klasy średniej, jednak aby zapewnić, że na zmianie podatnicy nie stracą, wyliczany będzie tzw. hipotetyczny podatek należny za rok 2022, liczony z uwzględnieniem tzw. ulgi dla klasy średniej oraz skali podatkowej obowiązującej w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2022 r.

Zadowolenie z Polskiego Ładu

Dr Sergiusz Trzeciak ocenił, że na skuteczność wprowadzonych zmian i ich ocenę przez społeczeństwo trzeba będzie poczekać. Dodał jednak, że na pewno będzie grupa osób niezadowolonych. - Szansą dla rządu jest to, że jeżeli w sierpniu Polacy dostaną więcej pieniędzy, to jest szansa na to, że Polski Ład zostanie dobrze oceniony przez opinię publiczną - powiedział.

- Jest duża grupa osób, które nie są zadowolone z tych zmian, zwłaszcza przedsiębiorcy i tutaj zmiany nie wpłyną na postrzeganie Polskiego Ładu. Nie jest to tak, że wszyscy na nim skorzystają - dodał.

Gość Polskiego Radia 24 powiedział także, że temat tych rozwiązań będzie znowu powracał i jest to okazja dla rządu. - Myślę, że wojna przykryła temat Polskiego Ładu, ale on powraca. Dobrze, że premier przyznał się do pewnej porażki. Jednak to w jaki sposób zmiany, które wejdą od lipca będą ocenione, będziemy wiedzieć za miesiąc czy dwa - ocenił.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
09:04 PR24_mp3 2022_06_21-07-48-08.mp3 Dr Sergiusz Trzeciak m.in. o odbiorze Polskiego Ładu (Gość PR24)

* * *

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Eliza Olczyk

Gość: dr Sergiusz Trzeciak (ekspert ds. komunikacji)

Data emisji: 21.06.2022

Godzina emisji: 07:48

dz

Zobacz także

Zobacz także