more_horiz

Dr Tomasz Żukowski: wojna i inflacja mają wpływ na preferencje wyborcze Polaków

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2022 14:43
- Wojna powoduje skupianie się Polaków wokół tych, którzy przed tą wojną przestrzegali, i tych, którzy podejmują teraz bardzo energiczne działania, aby Ukraina tej wojny nie przegrała, a mogła ją wręcz wygrać - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski, socjolog UW.
Dr Tomasz Żukowski
Dr Tomasz ŻukowskiFoto: PR24/RB

Na antenie Polskiego Radia 24 dr Tomasz Żukowski odniósł się do preferencji wyborczych Polaków oraz do tego, co wpływa na ich zmianę.

"Wojna i inflacja mają wpływ"

Jak ocenił socjolog, "niewątpliwie takimi najważniejszymi sprawami, które są obecnie uznawane za istotne, są z jednej strony wojna, a z drugiej strony kłopoty naszych gospodarstw domowych wiążące się z inflacją".

- Sama wojna powoduje skupianie się Polaków wokół tych, którzy przed tą wojną przestrzegali, i tych, którzy podejmują teraz bardzo energiczne działania, aby Ukraina tej wojny nie przegrała, a mogła ją wręcz wygrać - podkreślił.

"To skłania Polaków w stronę PiS-u"

Jak zaznaczył, "istotne są też działania, które mają nas przygotować na ewentualne zagrożenia". - To wszystko skłania Polaków w stronę rządzącego Prawa i Sprawiedliwości - wskazał. Ocenił jednak, że "wszystkie sprawy związane z inflacją mogą być odbierane jako niekoniecznie dodatni punkt rządzących".

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:23 Żukowski.mp3 Tomasz Żukowski: wojna i inflacja mają wpływ na preferencje wyborcze Polaków (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: dr Tomasz Żukowski, socjolog UW

Data emisji: 28.06.2022

Godzina: 14.06

 

jb

Zobacz także

Zobacz także