more_horiz

Afera w gorzowskim WORD. Elżbieta Rafalska: PO w samorządach czuje się bezkarnie

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2022 15:15
- Donald Tusk przyjeżdża, składa różne obietnice i chwali władze w Gorzowie. Do tej pory żaden cień na nich nie padł. Byli poza wszelką krytyką - powiedziała w Polskim Radiu 24 Elżbieta Rafalska, europoseł PiS. 
Elżbieta Rafalska
Elżbieta RafalskaFoto: PR24/AK

Na łamach "Gazety Lubuskiej" od kilku tygodni pojawiają się artykuły na temat sytuacji w gorzowskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (WORD). Chodzi o naciski w związku z opisywaną przez dziennik sprawą mobbingu oraz domniemane molestowanie i "pracę za seks" w gorzowskim WORD. Redaktor naczelny "Gazety Lubuskiej" wskazał, że 2 sierpnia o godz. 9.30 zarząd województwa lubuskiego w obecności przewodniczącego lubuskich struktur PO posła Waldemara Suchockiego przekazał, że w wyniku publikacji gazety oraz wagi oskarżeń odwołuje dyrektora gorzowskiego WORD-u Jarosława Śliwińskiego.

Bezkarność samorządowców

Elżbieta Rafalska, zapytana o sytuację w WORD w Gorzowie Wielkopolskim, powiedziała, że jest to przykład miejsc, gdzie władza jest w rękach Platformy Obywatelskiej. - Platforma Obywatelska, która od dawna rządzi w licznych samorządach, czuje się absolutnie bezkarna (...), Donald Tusk przyjeżdża, składa różne obietnice i chwali władze w Gorzowie. Do tej pory żaden cień na nich nie padł. Byli poza wszelką krytyką. Ta praktyka nie dotyczy tylko województwa lubuskiego - powiedziała.

- Lider PO nie odniósł się do tej sprawy. Podobno poseł Kierwiński i inne wysoko postawione osoby wiedziały o tym wszystkim i dzisiaj temu zaprzeczają - dodała.

Gość Polskiego Radia 24 podkreśliła, że w całej sytuacji szokujący jest upór władz samorządowych i niemożność przyznania się do błędów. - Ani przez moment nie było żadnej refleksji nad tą sytuacją. Można było powiedzieć, że "po prostu przespaliśmy". Było tutaj jednak trwanie w błędzie i zaprzeczanie wszystkiemu - powiedziała Elżbieta Rafalska.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Posłuchaj
22:29 PR24 2022_08_04-14-07-10.mp3 Elżbieta Rafalska o sytuacji WORD w Gorzowie Wielkopolskim (Gość PR24)

* * *

Audycja: Temat dnia 

Prowadząca: Antoni Trzmiel

Gość: Elżbieta Rafalska (europoseł PiS)

Data emisji: 4.08.2022

Godzina emisji: 14.07

dz

Zobacz także

Zobacz także