more_horiz

Jarosław Kaczyński podczas spotkań z Polakami mówi o starciu cywilizacji. Adam Jakuć: to odróżnia PiS od PO

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2022 15:30
- Po raz kolejny Jarosław Kaczyński sięga po argumenty walki cywilizacji, kultur. Na przestrzeni ostatnich kilku lat prezes PiS wspominał już o tym parokrotnie, z różnym natężeniem - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Jakuć (redaktor naczelny "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej").
Prezes PiS Jarosław Kaczyński z młodymi sympatykami ugrupowania w Stargardzie
Prezes PiS Jarosław Kaczyński z młodymi sympatykami ugrupowania w StargardzieFoto: PAP/Marcin Bielecki

Jarosław Kaczyński podkreślił podczas spotkania z mieszkańcami Stargardu (Zachodniopomorskie), że przed Polską stoi dziś problem wielkiej walki z lewicą. - I to z lewicą tą dawną, postkomunistyczną, która tam dopuszczała się strasznych rzeczy na Wschodzie, atakując Ukrainę, dopuszczając się strasznych zbrodni i zagrażając innym, grożąc w tej chwili użyciem broni nuklearnej, dokonując aneksji terytorium Ukrainy, oczywiście aneksji całkowicie nielegalnej, ale jednak aneksji - powiedział prezes PiS.

Wystąpienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości skomentował Adam Jakuć. - Bardzo podoba mi się to, że prezes jest przygotowany na każde spotkanie. Potrafi w normalny, ludzki sposób, naturalnie, rozmawiać z ludźmi. To jest charakterystyczne, ponieważ to już kolejne spotkanie i wielki wysiłek przez niego podjęty - przypomniał. 

Redaktor naczelny "Kuriera porannego" zaznaczył również, że powtarzanie przez prezesa PiS pewnych wątków wskazuje na powagę problemów, z jakimi mamy obecnie do czynienia. 

- Po raz kolejny Jarosław Kaczyński sięga po argumenty walki cywilizacji, kultur. Kilkukrotnie prezes PiS w przestrzeni ostatnich kilku lat o tym wspominał, z różnym natężeniem, jednak wydaje się, że jest to jeden z tych punktów, który jest wyraźny. Jest to wielka różnica pomiędzy PiS-em a Platformą Obywatelską - ocenił. 

Więcej w nagraniu. 


Posłuchaj
16:39 PR24_mp3 2022_10_02-14-40-47.mp3 Adam Jakuć o wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego w Stargardzie ("Temat dnia/Gość PR24")

 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Adam Jakuć (redaktor naczelny "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej")

Data emisji: 02.10.2022

Godzina: 14.40

kmp/kor

Zobacz także

Zobacz także