more_horiz

Marsz Godności w Warszawie. Szef Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność" mówi o szczegółach

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2022 21:45
- Solidarność domaga się systemowego rozwiązania polegającego na ustaleniu maksymalnej ceny energii - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Dośla, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność". 
Marsz Godności w Warszawie. Szef Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność mówi o szczegółach
Marsz Godności w Warszawie. Szef Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność" mówi o szczegółachFoto: Forum/Attila Husejnow

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" ogłosiła, że 17 listopada odbędzie się w Warszawie manifestacja, podczas której Solidarność będzie się domagać: systemowego powstrzymania wzrostu cen energii uzyskiwanej ze wszystkich rodzajów surowców i nośników, zapewnienia godziwego (systemowego) wzrostu wynagrodzeń pracowników w szeroko rozumianej sferze finansów publicznych oraz przyjęcia ustawy dotyczącej tzw. emerytur stażowych.

"Mamy przykłady"

- Mówimy o systemowym powstrzymaniu wzrostu cen energii, ponieważ uważamy, że działania rządu nie są tak skuteczne, jak mogłyby być. Jest wprowadzany bardzo skomplikowany system wsparcia dla firm, w tym tych energochłonnych, który może za chwilę rodzić wątpliwości jeśli chodzi o Komisję Europejską. My mówimy tutaj o działaniach, które ograniczą wzrost cen energii, mamy przykład w województwie pomorskim, domagamy się o pomoc dla jednej z największych firm produkujących ceramikę, która nie jest na liście firm energochłonnych - mówił Krzysztof Dośla.

Szef Solidarności Piotr Duda zaprezentował logo Marszu Godności. Pisał przy tym: "Dokładnie za 3 tygodnie - w czwartek 17 listopada - spotkamy się w Warszawie na Marszu Godności. W tej największej od lat manifestacji NSZZ Solidarność pójdziemy pod hasłami zahamowania wzrostu cen energii, realnych podwyżek w sferze finansów publicznych oraz wznowienia prac nad emeryturami stażowymi. W stolicy nie powinno zabraknąć nikogo, komu leżą na sercu te postulaty". Dodawał, że przygotowania do akcji idą pełną parą, a Komisja Krajowa jest w stałym kontakcie z regionami i branżami. 

Posłuchaj
14:07 PR24_mp3 2022_11_07-20-33-08.mp3 Marsz Godności w Warszawie. Szef Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność" mówi o szczegółach ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Łukasz Sobolewski

Gość: Krzysztof Dośla (przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność")   

Data emisji: 07.11.2022

Godzina: 20:33

Zobacz także

Zobacz także