more_horiz

Rusza PolskieRadio24.pl. "Razem z anteną zbudujemy mocny portal newsowy"

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 14:19
- Strona PolskieRadio.pl zmienia się w przemyślany sposób. Podjęliśmy decyzję, że podzielimy portal na część newsową i publicystyczną, która będzie tworzona we współpracy z Polskim Radiem 24 oraz na część korporacyjną - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Chęciński, dyrektor i redaktor naczelny portalu PolskieRadio.pl.
Audio
  • 31.08.18 Piotr Chęciński o nowym portalu informacyjnym polskieradio24.pl (PR24)
Piotr Chęciński, dyrektor i redaktor naczelny portalu PolskieRadio.pl
Piotr Chęciński, dyrektor i redaktor naczelny portalu PolskieRadio.plFoto: PR

1 września Polskie Radio uruchomi w oddzielnej domenie portal informacyjny PolskieRadio24.pl, który połączy publicystykę z anteną PR24 oraz newsy z redakcji online. Strona główna PolskieRadio24.pl ma układ kafelkowy, a newsy uszeregowane są w rzędzie po trzy lub cztery. Witryna w pełni dopasowuje się do szerokości ekranu, na którym ją przeglądamy. Dominuje na niej kolor czerwony, który nawiązuje do logotypu rozgłośni Polskie Radio 24.

Redaktor naczelny portalu przypomniał, że Polskie Radio od lat opiera się na takich fundamentach jakość, rzetelność i wiarygodność. - Chcemy, by nowy portal PolskieRadio24.pl w ciągu roku wszedł do pierwszej "piątki" najchętniej odwiedzanych portali newsowych w Polsce. Polskie Radio produkuje codziennie bardzo dużo bardzo dobrych treści. Są to informacje, publicystyka, szereg wywiadów. Wszystko to znajdzie swoje specjalne miejsce - powiedział.  

Gość Polskiego Radia 24 opowiadał też o wyglądzie nowej strony internetowej. - Opieraliśmy się na konstrukcji strony BBC, która jest niezwykle przejrzysta. Uważam, że to standardy z najwyższej półki. Ważny jest dla nas poziom komfortu użytkownika przy korzystaniu z tej strony - podkreślił.

Dyrektor portalu mówił też o relacji z obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej, która pojawi się na portalu. - Postanowiliśmy stworzyć specjalną akcję, pod hasztagiem "#1939NigdyWięcej". Z jednej strony chcemy zebrać to, co najlepsze w archiwach Polskiego Radia, a z drugiej strony wzmocnić całość o pewne ekskluzywne treści nagrane specjalnie dla nas - podsumował Piotr Chęciński.

Więcej w całym nagraniu.   

Audycję prowadził Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/ras

____________________ 

Data emisji: 31.08.2018

Godzina emisji: 13:35

Zobacz także

Zobacz także