more_horiz

"Fabryka w Chinach nam się trochę zacięła". Paweł Sałek o potrzebie szycia maseczek w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 19:00
- Maseczki są już szyte. Dobrze, że w tym trudnym okresie spowolnienia gospodarczego będzie taka możliwość, żeby polskie firmy mogły realizować takie zamówienia - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek, doradca prezydenta RP.
Audio
  • Paweł Sałek: Maseczki są już szyte. (Temat Dnia / Gość PR24)
Paweł Sałek
Paweł SałekFoto: PR24/AK

- Na szczęście mamy w Polsce odpowiedzialny biznes, który nie tylko chce zarabiać, ale czuje odpowiedzialność za bezpieczeństwo obywateli - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda inaugurując projekt "Polskie szwalnie", w ramach którego producenci odzieży będą szyć maseczki ochronne.

Paweł Sałek, doradca prezydenta RP mówił w Polskim Radiu 24 o tym, że maseczki są już szyte.


- Dobrze, że w tym trudnym okresie spowolnienia gospodarczego będzie taka możliwość, żeby polskie firmy mogły realizować takie zamówienia - stwierdził. - Dzisiaj fabryka w Chinach nam się trochę zacięła. Gdy pandemia się skończy, przyjdzie refleksja, żeby część przemysłu mieć zachowaną. Chodzi o to, żeby przemysł mógł tak funkcjonować, żeby kraj był samowystarczalny - dodał.

W audycji także o sytuacji hydrologicznej w Polsce, o tym, czy grozi nam niebezpieczna dla gospodarki i rolnictwa susza.

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Paweł Sałek, doradca prezydenta RP

Data emisji: 16.04.2020

Godzina emisji: 17:53

Polskie Radio 24/tb/PAP/IAR

Zobacz także

Zobacz także