more_horiz

Prezes Agencji Rezerw Materiałowych: szczepionki dla seniorów są zabezpieczone

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 18:30
- Otrzymaliśmy dziś dostawę szczepionki Pfizera w liczbie 320 tys. dawek. Kolejne dostawy mają być większe i wynosić ok. 380 tys. dawek. Z kolei w środę spodziewamy się kolejnej dostawy szczepionki firmy AstraZeneca - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Michał Kuczmierowski, prezes Agencji Rezerw Materiałowych.  
Nowe informacje o szczepionce AstraZeneca
Nowe informacje o szczepionce AstraZenecaFoto: PAP/EPA/Yui Mok

- Zależy nam, aby normy dostawy były jak najwyższe, dzięki temu będziemy mogli przekazywać je wszystkim punktom szczepień. Podobno kolejne dostawy zaplanowane są już w większej ilości, będzie to prawdopodobnie ok. 380 tysięcy. Oby faktycznie tak było. Dzisiejsza dostawa, która przyjechała do Polski, od razu została rozdysponowana do punktów szczepień, aby zabezpieczyć szczepienia seniorów oraz drugie dawki grupy zero - podkreślił Michał Kuczmierowski, prezes Agencji Rezerw Materiałowych.

Sutkowski.jpg
Czy szczepionka AstraZeneci jest bezpieczna? Dr Sutkowski wyjaśnia

Zapytany o szczepionki firmy AstraZeneca powiedział: - Pierwsza dostawa trafiła do nas w miniony weekend - 120 tysięcy szczepionek AstraZeneki jest w tej chwili w naszych magazynach. Po spełnieniu wszystkich wymaganych formalności przez prawo farmaceutyczne szczepionka jest przygotowywana do wydania. Jeszcze w tym tygodniu trafi do punktów szczepień, do szpitali węzłowych, które będą prowadziły szczepienia grupy nauczycieli.

Jak zaznaczył gość audycji, to jest o tyle dobra informacja, że dostawy kolejnych, już zatwierdzonych szczepionek, będą trafiały do Polski regularnie.  

- W lutym spodziewamy się około miliona szczepionek AstraZeneki. Dzięki temu możemy rozpoczynać szczepienia grupy pedagogów, a także planujemy szczepienia grup z tej pierwszej transzy, czyli wojska, służb - podsumował Michał Kuczmierowski.    

Czytaj także:


Posłuchaj
09:16 _PR24_AAC 2021_02_08-17-49-34.mp3 Michał Kuczmierowski o dostawie szczepionek do Polski ("Temat dnia/Gość PR 24")

 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadził: Aleksander Ziemiańczyk

Gość: Michał Kuczmierowski, prezes Agencji Rezerw Materiałowych  

Data emisji: 08.02.2021

Godz. emisji: 17.47

kmp

Zobacz także

Zobacz także