more_horiz

Prof. Modzelewski: zatrudnienie w przemyśle nie spadnie, może mieć nawet tendencję wzrostową

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 15:45
- To, że przemysł dostosował się do tej sytuacji, w końcu bardzo skomplikowanej, nieprzewidywalnej, jest bardzo dobrym dla nas sygnałem - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski. Ekonomista skomentował kondycję polskiego przemysłu w czasie pandemii koronawirusa. 
Prof. Witold Modzelewski
Prof. Witold ModzelewskiFoto: PR24

Produkcja przemysłowa odrobiła całość strat związanych z COVID-19 i wróciła do trendu sprzed pandemii - ocenił w poniedziałek prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Według poniedziałkowych danych GUS produkcja przemysłowa w grudniu wzrosła o 11,2 proc. rdr.

paweł borys 1200.jpg
Prezes PFR: polski przemysł wrócił do trendów sprzed pandemii

- Przemysł stał się dużo bardziej odporny na tego rodzaju spadek popytu gospodarczego, czyli popytu wewnątrz przedsiębiorstw - powiedział ekspert, odnosząc się do wymiany handlowej pomiędzy samymi przedsiębiorstwami.

Posłuchaj
23:33 _PR24_AAC 2021_01_25-14-33-38.mp3 Prof. Witold Modzelewski: to, że przemysł dostosował się do tej sytuacji - w końcu bardzo skomplikowanej, nieprzewidywalnej - jest bardzo dobrym dla nas sygnałem ("Temat dnia/PR24") 

- To prognozuje, że zatrudnienie w przemyśle nie spadnie, a może mieć nawet lekką tendencję wzrostową - dodał. 

Ekspert zwrócił również uwagę na konieczność zwiększenia popytu wewnętrznego, do czego - jego zdaniem - przyczyni się ponownie otworzenie się branż najbardziej dotkniętych restrykcjami związanymi z pandemią. - Jeżeli ten sektor, który poniósł największe szkody, związane ze stosowanymi metodami zwalczania pandemii, jeżeli on zacznie działać (...), będzie czynnikiem popytotwórczym - ocenił.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel 
Gość: Prof. Witold Modzelewski (ekonomista)
Data emisji: 25.01.2021
Godzina emisji: 14.33


kb

Zobacz także

Zobacz także