more_horiz

"Jest najlepszym duńskim zawodnikiem ostatniej dekady". Dziennikarz TVP Sport o Eriksenie

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 20:49
- Christian Eriksen, jako jeden z najlepszych w Europie odpowiada za wykonywanie rzutów wolnych i za kreowanie gry. Nie ma cienia wątpliwości, że to jest fenomenalny zawodnik - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Piasecki z TVP Sport. - Duńczycy tracą bardzo wiele, tracą mózg drużyny, tak należałoby to nazwać - podkreślił. 
Drużyna Danii przed powrotem do meczu z Finlandią
Drużyna Danii przed powrotem do meczu z FinlandiąFoto: PAP/EPA/Wolfgang Rattay / POOL

Jeden z piłkarzy biorących udział w Euro 2020, stracił przytomność na boisku. Do zdarzenia doszło w trakcie meczu Danii z Finlandią, które są w tej samej grupie co Rosja i Belgia. Duński zawodnik Christian Eriksen stracił przytomność i został karetką przewieziony do szpitala. Mecz został wznowiony po przerwie.

christian eriksen 1200.jpg
Euro 2020: Christian Eriksen miał atak serca. Jest komunikat o stanie zdrowia piłkarza

"Duńczycy stracą mózg drużyny"

- Sędziowie nie mają tutaj nic do powiedzenia, decyzje o losie spotkania podejmuje UEFA - tłumaczył w Polskim Radiu 24 Jan Piasecki z TVP Sport. Podkreślił, że w podejmowaniu decyzji biorą udział drużyny. - Nie mam najmniejszych wątpliwości, że ani drużyna Danii, ani Finlandii, nie będzie chciała grać. Na szczęście Christian Eriksen żyje, funkcje życiowe zostały mu przywrócone - wskazał gość "Tematu dnia". 

Czytaj także: 

Christian Eriksen przeżył pewnie jedną z najtrudniejszych chwil w swoim życiu, dlatego też za chwilę będziemy widzieć Belgów i Rosjan w akcji, bo sytuacja jest stabilna. Te obrazy, które widzieliśmy, tragiczny upadek bez kontaktu z piłką, czy rywalem, to było wstrząsające - ocenił. W rozmowie z Polskim Radiem 24, dziennikarz TVP Sport wspominał ceremonię otwarcia piłkarskich igrzysk, ocenił, że aria Andrei Bocelliego "Niech się zbudzi" "tchnęła w piłkarski świat i społeczeństwa Europy powiew normalności". - A dziś dostajemy taką trudną lekcję. Na szczęście, Christian Eriksen wyjdzie z tej lekcji, ale te mistrzostwa Europy w dwóch pierwszych dniach dostarczyły nam niezwykłych i przeróżnych emocji. 

baner grafika serwis Euro bez-Milika 1200 f.jpg
Euro 2020 - SERWIS SPECJALNY

Pytany, czy Duńczycy dużo stracili po zawale Eriksena, gość "Tematu dnia" podkreślił, że Eriksen "jest najlepszym duńskim zawodnikiem nie tylko dziś, ale i ostatnich lat, nie boję się powiedzieć, że i ostatniej dekady". - To jest pomocnik, który występował w Interze Mediolan, dzięki niemu Inter zdobył mistrzostwo Włoch, wcześniej był symbolem Tottenhamu, był przymierzany do takich klubów jak Real Madryt. Duńczycy stracą boiskowo - teraz możemy spokojnie o tym mówić - bardzo wiele, tracą mózg drużyny, tak należałoby to nazwać. Christian Eriksen, jako jeden z najlepszych w Europie odpowiada za wykonywanie rzutów wolnych i za kreowanie gry. Nie ma cienia wątpliwości, że piłkarsko to jest fenomenalny zawodnik - podkreślił Jan Piasecki. 

Posłuchaj
23:51 Piasecki-Jan-tvpPR24_AAC 2021_06_12-20-06-13.mp3 Jan Piasecki (TVP Sport): Eriksen był mózgiem duńskiej drużyny, odpowiadał za kreowanie gry ("Temat dnia"/ PR24)

W rozmowie więcej o turnieju Euro 2020.

***

Audycja: "Temat dnia"

ProwadzącyPiotr Wąż

Gość: Jan Piasecki (TVP Sport)

Data emisji: 12.06.2021

Godzina emisji: 20.06


mbl

Zobacz także

Zobacz także