more_horiz

Prof. Modzelewski: rządzącym udało się zwiększyć dochód indywidualny ludzi

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2021 16:50
- Nasze państwo musi wspierać te przedsiębiorstwa, które są nośnikami rozwoju ekonomicznego, a to część paradygmatu współczesnej gospodarki rynkowej - mówił w Polskim Radiu 24 ekonomista, prof. Witold Modzelewski.
Prof. Witold Modzelewski
Prof. Witold ModzelewskiFoto: PR24

Gość PR24 skomentował wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w czasie kongresu statutowo-wyborczego ws. Polskiego Ładu. - Jesteśmy niewolnikami fałszywego języka, z którym słusznie część polemizuje, bo to że państwo współczesne w społecznej gospodarce rynkowej jest państwem aktywnym jest dobre. Nikt nie zastąpi państwa w roli realizującego przedsięwzięcia infrastrukturalne i promujące nowoczesne gałęzie gospodarki - powiedział gość PR24.

"Osiągamy wyjątkowo dobre wyniki"

1200_Kaczyński_TT.jpg
Jarosław Kaczyński ponownie wybrany prezesem partii. "Po raz ostatni staję na czele PiS"

Ekonomista przypomniał, iż wszystkie państwa wysoko rozwinięte wspierały procesy innowacyjne, a nawet inicjowały te procesy. - Rynek nie zawsze alokuje środki w dziedzinach, które są dziedzinami przyszłościowymi. Nasze państwo musi uczestniczyć w tym procesie choćby ze względu na zapóźnienia cywilizacyjne. Musi wspierać te przedsiębiorstwa, które są nośnikami rozwoju ekonomicznego, a to część paradygmatu współczesnej gospodarki rynkowej - podkreślił Witold Modzelewski.

Dodał, że mimo pandemii koronawirusa, osiągamy jako kraj wyjątkowo dobre wyniki gospodarcze, zwłaszcza w przemyśle. - Mieliśmy wcześniej do czynienia z powielaniem się biedy, udało się na szczęście wyjść z tej pułapki poprzez zwiększenie konsumpcji wewnętrznej, konsekwentną politykę zwiększenia dochodów indywidualnych - zauważył.


Posłuchaj
23:25 _PR24_AAC 2021_07_03-15-35-49.mp3 Prof. W. Modzelewski o Polskim Ładzie ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: prof. Witold Modzelewski (ekonomista)

Data emisji: 03.07.2021

Godzina: 15:35 

Zobacz także

Zobacz także