more_horiz

"Celowe działanie Łukaszenki i gra na destabilizację". Marek Ast o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2021 15:55
- Gołym okiem widać, że sytuacja na granicy z Białorusią to prowokacja Aleksandra Łukaszenki i nie mamy do czynienia z uchodźcami z Afganistanu - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Ast, poseł PiS.
Marek Ast
Marek AstFoto: PR24/AK

Gość PR24 komentował sytuację na granicy polsko-białoruskiej. Kilkudziesięciu migrantów koczuje przy granicy z Polską w miejscowości Usnarz Górny (woj. podlaskie). Jak poinformowała przedstawicielka Fundacji Ocalenie, wszystkie osoby deklarują chęć zdobycia azylu w naszym kraju. Straż Graniczna nie dopuszcza jednak do ich wejścia na teren Polski. Premier zadeklarował, że Polska jest gotowa na wpuszczenie migrantów po dokładnej identyfikacji.

Mateusz Morawiecki pap-1200.jpg
"Polska nie ulegnie temu szantażowi". Premier o możliwych działaniach wobec uchodźców

- Granica z Białorusią jest również granicą z Unią Europejską, więc jesteśmy zobligowani do stosowania nie tylko regulacji obowiązujących w Polsce, ale i tych obowiązujących nas jako państwo strefy Schengen. Działania polskich służb granicznych i wojska są więc jak najbardziej uzasadnione - powiedział poseł PiS.

"Prowokacja Łukaszenki"

Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik oświadczył, że "obecna sytuacja po białoruskiej stronie granicy jest w 100 proc. celowym działaniem służb Łukaszenki. Liczby mówią same za siebie. W sierpniu tego roku 2100 osób usiłowało nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską, około 1350 z tych prób zostało udaremnionych przez Straż Graniczną, ponad 750 osób zostało zatrzymanych i skierowanych do przeznaczonych do tego ośrodków".

- Gołym okiem widać, że sytuacja na granicy z Białorusią to prowokacja Aleksandra Łukaszenki, przywódcy Białorusi. Można się zapytać, jakim cudem te osoby, które koczują na granicy, dostały się na Białoruś? Nie są to uchodźcy z Afganistanu, zatem to działanie destabilizujące sytuację nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie, na czym zależy reżimowi w Mińsku - mówił Marek Ast.


Posłuchaj
20:44 PR24 2021_08_19-15-07-30.mp3 M. Ast (PiS) o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Marek Ast (poseł PiS)

Data emisji: 19.08.2021

Godzina: 15:07 

Zobacz także

Zobacz także