more_horiz

Smoliński o sytuacji na granicy z Białorusią: opozycja wpisuje się w narracje Putina i Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 14:42
- Totalna opozycja wpisuje się w narrację i politykę Putina i Łukaszenki. Oni dokładnie liczą na takie zachowanie opozycji - powiedział w Polskim Radiu 24 Kazimierz Smoliński z Prawa i Sprawiedliwości.
Kazimierz Smoliński
Kazimierz SmolińskiFoto: Kazimierz Smoliński / Twitter

"Na granicy Polski z Białorusią powstanie nowy, solidny płot o wysokości 2,5 m" - poinformował minister obrony Mariusz Błaszczak. Jak zapowiedział na twitterze, więcej żołnierzy będzie zaangażowanych w pomoc Straży Granicznej. "Jutro przedstawię szczegóły dotyczące dalszego zaangażowania Sił Zbrojnych RP" - napisał minister.

granica bialorus 1200.jpg
"Kryzys na granicach zaplanowany przez reżim Łukaszenki". Oświadczenie premierów Polski, Litwy, Łotwy, Estonii

"Zatrzymać migrację"

Kazimierz Smoliński odniósł się do poprzednich planów budowania muru na granicy z Białorusią. Jak powiedział, teraz sytuacja jest znacznie bardziej poważna. - Zagrożenie związane z nielegalną migracją jest większe niż to, które było związane z ASF. Z obecnym zagrożeniem będzie dużo trudniej i dlatego musimy także w sposób fizyczny, przez budowę muru, zatrzymać nielegalną migrację na granicy - powiedział.

Czytaj także:

Polityk skomentował także zachowanie opozycji, której politycy obrażają żołnierzy i udają się na granicę, gdzie straż graniczna pilnuje porządku. - Totalna opozycja wpisuje się w narrację i politykę Putina i Łukaszenki. Oni dokładnie liczą na takie zachowanie opozycji. Jest to podłe i zmierza do wywołania emocji, które poprowadzą do protestów bądź wywierania nacisków na rząd - powiedział.

- Wpuszczenie kilkudziesięciu migrantów nie jest problemem dla Polski, ale wiemy że jest to tylko początek. Jeżeli my to zrobimy, to natychmiast w mediach na całym świecie pójdzie informacja, że przez Białoruś można dostawać się do Polski. I wtedy będą to tysiące - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
20:55 PR24_mp3 2021_08_23-14-08-28.mp3 Kazimierz Smoliński o sytuacji na granicy z Białorusią ("Gość PR24")

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Kazimierz Smoliński (PiS)

Data emisji: 23.08.2021

Godzina: 14:08

dz

Zobacz także

Zobacz także