more_horiz

Dr Żukowski: propozycja rządzących, co zrobić z kryzysem migracyjnym, jest dużo bardziej wiarygodna niż pomysły opozycji

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 15:55
- Jeśli ten kryzys będzie trwał, to myślę, że będzie powodował dalszy wzrost notowań rządzących - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski (socjolog).
Dr Tomasz Żukowski
Dr Tomasz ŻukowskiFoto: PR24/RB

34 proc. Polaków zagłosowałoby na PiS, 23 proc. - na Koalicję Obywatelską, 12 proc. - na Polskę 2050 Szymona Hołowni, 7 proc. na Lewicę, 6 proc. na Konfederację, a 5 proc. - na PSL KP - wynika z sondażu IBRiS, opublikowanego we wtorek przez "Rzeczpospolitą".

Sejm free rekompensaty tt-1200.jpg
Efekt Tuska osłabł. Spadek poparcia dla KO, PiS liderem nowego sondażu

Do wyników badania odniósł dr Tomasz Żukowski, socjolog, który wskazał, że na wysoki wynik obozu rządzącego wpływa kryzys na granicy białoruskiej.

- Wojna hybrydowa, którą prowadzi przeciwko nam dyktator Łukaszenka przy poparciu swojego większego, wschodniego, starszego brata niewątpliwie poprawiła notowania obozu rządzącego o dobre kilka punktów procentowych. Z całą pewnością zwiększyła i poprawiła również zaufanie do prezydenta i premiera - ocenił. 

- Jeśli ten kryzys będzie trwał, to myślę, że będzie powodował dalszy wzrost notowań rządzących, ponieważ ludzie w takiej sytuacji zwykle się skupiają wokół trzymających władzę. A po drugie propozycja rządzących, co z tym kryzysem robić, jest zdecydowanie bardziej wiarygodna, niż pomysły prezentowane przez szeroko rozumiany obóz opozycyjny - zauważył dr Żukowski.

Posłuchaj
24:51 PR24_mp3 2021_09_28-14-33-06.mp3 Dr Tomasz Żukowski o wynikach sondażu IBRiS ("Temat dnia/Gość PR24")    

Jak dodał socjolog, należy pamiętać, że tę opozycję tworzą nie tylko partie, ale również potężne koncerny medialne, które czasami mają większy wpływ na ustalanie linii programowej opozycji, niż same ugrupowania polityczne.        

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gość: dr Tomasz Żukowski (socjolog)

Data emisji: 28.09.2021

Godzina: 14.33

kmp

Zobacz także

Zobacz także