more_horiz

Barbara Socha o zdalnej nauce: nie jest to pozytywne dla rozwoju młodych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 16:44
- Nie jest to pozytywne zjawisko zarówno z perspektywy rynku pracy, jak i rozwoju społecznego młodych ludzi. Niektórzy już trzeci rok szkolny i akademicki spędzają w swoich pokojach - powiedziała w Polskim Radiu 24 Barbara Socha, wiceminister rodziny i polityki społecznej.
Barbara Socha
Barbara Socha Foto: PR24 / Robert Bartosewicz

99,8 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 97,8 proc. szkół podstawowych i 98,1 proc. ponadpodstawowych pracowało we wtorek w trybie stacjonarnym - poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane od kuratorów.

shutterstock 1200 szkoła.jpg
Nauka hybrydowa lub zdalna w szkołach? Szef MEiN: nie ma powodu

Zdalne ćwiczenia

Barbara Socha powiedziała, że niestety nie wszystkie uczelnie korzystają z możliwości nauki stacjonarnej. - Docierają do nas sygnały, że są uczelnie, które mają nie tylko wykłady w formie zdalnej, ale także dużą część laboratoriów i ćwiczeń. Nie we wszystkim uczelniach funkcjonuje nawet taki tryb hybrydowy - powiedziała.

Czytaj także:

Polityk podkreśliła, że nauka zdalna niekorzystnie wpływa na młodych ludzi. - Cieszę się z tego, że duża część uczelni pracuje w trybie stacjonarnym, ale upominamy się także o tych młodych ludzi, którzy swoje lata akademickie spędzają w pokojach - oceniła.

- Nie jest to pozytywne zjawisko zarówno z perspektywy rynku pracy, jak i rozwoju społecznego młodych ludzi. Niektórzy już trzeci rok szkolny i akademicki spędzają w swoich pokojach - dodała.

Więcej w nagraniu


Posłuchaj
11:04 PR24_mp3 2021_10_13-15-47-22.mp3 Barbara Socha o wpływie nauki zdalnej ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Barbara Socha (wiceminister rodziny i polityki społecznej)

Data emisji: 13.10.2021

Godzina: 15:49

dz

Zobacz także

Zobacz także