more_horiz

"Powinniśmy wrócić do wojska z naboru". Urbankowski o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 15:39
- Zdolność państwa do obrony jest wypadkową ogólnej jego potęgi - mówił o sytuacji na granicy w Polskim Radiu 24 Bohdan Urbankowski (pisarz, publicysta).
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Twitter/MON

- Scenariusz zakładający, że w czwartek dojdzie do większego szturmu ze strony migrantów na granicę, jest bardzo prawdopodobny - ocenił rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Dodał, że w czasie obchodów Święta Niepodległości część sił zabezpiecza uroczystości.

gov.pl mateusz morawiecki free 1200.jpg
Premier: stoimy w obliczu agresji wschodniego sąsiada. Potrzebujemy wspólnoty, aby Polska była bezpieczna

Sytuację na granicy z Białorusią skomentował rozmówca PR24. 

- Nie potrafimy chronić granicy. Tam już dawno powinny być nasze uzbrojone oddziały. W najgorszym razie powinien być taki sam mur jak ten, który chroni Izrael. Powinniśmy mieć większą siłę zbrojną, powinniśmy wrócić do wojska z poboru, nowocześnie uzbrojonego - zaznaczył Urbankowski.  

Posłuchaj
11:27 PR24_mp3 2021_11_11-15-17-29.mp3 Bohdan Urbankowski o sytuacji na granicy z Białorusią ("Temat dnia/Gość PR24") 

Gość audycji odniósł się do obchodów przypadającego 11 listopada święta, w jego opinii "wciąż mówimy o niepodległości, a nie umiemy o nią dbać".   

- Wydaje mi się, że cały czas nie rozumiemy słowa "niepodległość". - Mniej rozumiemy niepodległość, niż poprzednie pokolenia, ponieważ te, które do niej doszły w 1918 roku to byli ludzie wychowani w tradycji tęsknoty do niepodległości, ona była dla nich wartością.  - Cieszymy się z takich manifestacji jak dzisiaj - podsumował. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański 

Gość: Bohdan Urbankowski (pisarz, publicysta)

Data emisji: 11.11.2021

Godzina: 15.17

kmp

Zobacz także

Zobacz także