more_horiz

"Sojusz jest dla nas solidnym gwarantem bezpieczeństwa". Komandor Artur Bilski o NATO

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 16:34
- Dzisiejsze spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z szefem NATO Jensem Stoltenbergiem jest sygnałem, że napięcie na wschodniej granicy rośnie i że to już jest poważna sprawa - mówił w Polskim Radiu 24 kmdr Artur Bilski, były oficer Naczelnego Dowództwa Sojuszniczych Sił NATO w Europie.
NATO jest dla nas solidnym gwarantem bezpieczeństwa.
NATO jest dla nas solidnym gwarantem bezpieczeństwa. Foto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Prezydent Andrzej Duda proponuje dalsze wzmocnienie wojskowej obecności NATO na wschodzie Europy. To odpowiedź na sytuację na granicy polsko-białoruskiej, dokąd reżim Aleksandra Łukaszenki wysłał tysiące migrantów z Bliskiego Wschodu. Polski prezydent rozmawiał na ten temat w Kwaterze Głównej Sojuszu w Brukseli z szefem NATO Jensem Stoltenbergiem.

Na antenie Polskiego Radia 24 spotkanie Andrzeja Dudy z szefem NATO skomentował komandor Artur Bilski. Jak wskazał "dzisiejsze spotkanie jest sygnałem, że napięcie na wschodniej granicy rośnie i że to już jest poważna sprawa". - Wydaje się, że tutaj prezydent szuka wsparcia i to wsparcie dostaje - powiedział. Jak dodał, "póki co jest to wsparcie polityczne".

Rozmówca podkreślił, że "od momentu, w którym wstąpiliśmy do NATO w 1999 roku, upłynęło już trochę czasu i sojusz jest dla nas mimo wszystko takim solidnym gwarantem bezpieczeństwa".

- Rosja zawsze uważała NATO za swojego wroga, Polskę też i ta narracja się nie zmieniła - wskazał. Jak zaznaczył, "to jest element budowania władzy na Kremlu, czyli straszenie NATO". - Tym, że NATO zbliża się do granic i tym, że jest sojuszem agresywnym - dodał.


Posłuchaj
16:59 PR24_mp3 2021_11_25-15-34-48.mp3 Kmdr Artur Bilski: sojusz jest dla nas solidnym gwarantem bezpieczeństwa (Polskie Radio 24)

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: kmdr Artur Bilski, były oficer Naczelnego Dowództwa Sojuszniczych Sił NATO w Europie

Data emisji: 25.11.2021

Godz. emisji: 15.09


ZOBACZ TAKŻE: Jadwiga Wiśniewska o rozmowach prezydenta z NATO


jb

Zobacz także

Zobacz także