more_horiz

Michniewicz nowym selekcjonerem. Listkiewicz: potrzebny jest trener, który zmobilizuje drużynę

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2022 18:55
- Trener musi trafić do głów zawodników, zmotywować ich i podać im na tacy drużynę rosyjską, przeczytać ją i przeanalizować, w tym Michniewicz jest bardzo dobry. Jeśli chodzi o analizę rywali to może nawet jest to najlepszy z aktywnych trenerów - mówił o nowym selekcjonerze reprezentacji Michał Listkiewicz, były prezes PZPN. W audycji wziął udział również Grzegorz Lato, były piłkarz reprezentacji Polski, były prezes PZPN.
Nowy trener piłkarskiej reprezentacji Polski Czesław Michniewicz podczas konferencji prasowej na stadionie PGE Narodowym. Warszawa, 31.01.2022. Polski szkoleniowiec zastąpił Paulo Sousę, który w grudniu ub.r. zrezygnował z dalszej pracy z drużyną narodową.
Nowy trener piłkarskiej reprezentacji Polski Czesław Michniewicz podczas konferencji prasowej na stadionie PGE Narodowym. Warszawa, 31.01.2022. Polski szkoleniowiec zastąpił Paulo Sousę, który w grudniu ub.r. zrezygnował z dalszej pracy z drużyną narodową. Foto: PAP/Leszek Szymański

Czesław Michniewicz został nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Podczas konferencji prasowej na PGE Narodowym w Warszawie ogłosił to prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza. 

Michał Listkiewicz komentował proces wyboru nowego selekcjonera reprezentacji przez PZPN. - Przy nominacji poprzedniego selekcjonera pospiech okazał się zgubny, to nie był dobry trener, teraz prezes Cezary Kulesza dał sobie trochę czasu, odbył wiele rozmów, zastanowił się, w końcu zdecydował. Te kilkanaście dni nie ma takiego znaczenia […]. PZPN zmieścił się w czasie, który dla mnie jest do zaakceptowania - ocenił.

Gość audycji przypominał sukcesy Michniewicza z czasów, gdy było trenerem warszawskiej Legii, w tym zwycięstwa ze Spartakiem Moskwa i Leicester City. Dodał także, że w tej chwili reprezentacja potrzebuje trenera, który będzie w stanie zmobilizować ją w ciągu kilku dni przed meczem z reprezentacją Rosji w meczach barażowych.

"To jest moment, by trenerowi pomóc"

Michał Listkiewicz odniósł się także do zarzutów, które dziennikarze stawiają nowemu selekcjonerowi. Blisko dwie dekady temu Michniewicz wykonał bowiem 711 połączeń telefonicznych z odpowiedzialnym za korupcję Ryszardem F. ps. "Fryzjer". Nigdy nie został jednak skazany ani nie usłyszał zarzutów w związku ze sprawą korupcji w lidze polskiej  

- To nie jest moment, by roztrząsać telefony z "Fryzjerem". To jest moment, by trenerowi pomóc, wesprzeć go w przygotowaniu drużyny na Rosję. Michniewicz pracował w Legii, dlaczego nie zadawano pytań prezesowi Legii czy Bońkowi, gdy zatrudnił Michniewicza jako trenera reprezentacji młodzieżowej - pytał.

Były prezes PZPN stwierdził, że obecna agresja wobec Michniewicza jest nieuzasadniona. - Moja propozycja jest taka, skupmy teraz się na meczach barażowych, potem wrócimy do sprawy i PZPN wspólnie z trenerem odpowiedzą na każde pytanie - mówił Michał Listkiewicz.

"Dziennikarze chcieliby wybierać i zwalniać trenerów"

Grzegorz Lato zaznaczył, że Jeśli chodzi o przygotowanie do zadań selekcjonera reprezentacji, Czesław Michniewicz ma duże umiejętności. - Zdobył z Legią mistrzostwo Polski, awansował do fazy grupowej Ligii Mistrzów. Już mieliśmy z dnia na dzień pana Sousę, który zostawił nas w szczerym polu. Z drugiej strony mamy przerwę w rozgrywkach, nie ma spotkań reprezentacji, jak to było kiedyś, piłkarze spotkają się raptem pięć dni bardzo ważnym meczem - komentował sytuację reprezentacji.

- Prawo mówi tak, że jeśli nie ma się zarzutów i wyroku, to człowiek jest niewinny. Dziennikarze chcieliby wybierać i zwalniać trenerów - stwierdził, odnosząc się do zarzutów wobec Michniewicza ws. jego kontaktów z „Fryzjerem”.

Posłuchaj
16:13 PR24_mp3 2022_02_05-17-41-32_LL.mp3 Michał Listkiewicz i Grzegorz Lato o Czesławie Michniewiczu (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia/ Gość PR24"

ProwadzącyAntoni Opaliński

Gość: Michał Listkiewicz, Grzegorz Lato

Data emisji: 05.02.2022

Godzina emisji: 17.41

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także