more_horiz

"Niemcy nie zmienią swojego nastawienia". Waszczykowski o prorosyjskiej polityce Merkel

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2022 16:50
- Pan Heusgen przyznał, że cała polityka pani Angeli Merkel była nakierowana na to, by nie robić problemów Władimirowi Putinowi. Była podporządkowana doktrynie prorosyjskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski (europoseł PiS). 
Witold Waszczykowski: Putin jest przewidywalny do bólu
Witold Waszczykowski: Putin jest przewidywalny do bóluFoto: PR24/AK

W ocenie wieloletniego doradcy byłej kanclerz Niemiec Angeli Merkel ds. polityki zagranicznej Christopha Heusgena Niemcy byli "zbyt łatwowierni" i nie doceniali "brutalności i bezwzględności" Władimira Putina. - Uprzejmości nie są odpowiednią reakcją - podkreślił.

Tę wypowiedź na antenie PR24 przeanalizował Witold Waszczykowski. 

- Wieloletni doradca Angeli Merkel ds. polityki zagranicznej może być zdziwiony, że oni tyle dla niego zrobili, a on się okazał niewdzięcznym człowiekiem. Ja nie jestem tym zdziwiony. Od paru lat mówię, że Putin jest przewidywalny do bólu. Wszędzie tam, gdzie tylko może, wyrządzi nam krzywdę - powiedział. 

Jak przypomniał, prezydent Federacji Rosyjskiej mówił o tym, "kiedy płakał nad klęską Związku Radzieckiego, że nie akceptuje nowej architektury bezpieczeństwa, rozszerzania NATO itd.".   

W ocenie europosła Niemcy nie zmienią swojego nastawienia do Rosji, "raczej postawią na zmiany w Moskwie, na wyeliminowanie Putina".

Posłuchaj
25:07 PR24_mp3 2022_02_23-15-33-20.mp3 Witold Waszczykowski o konflikcie na linii Rosja-Ukraina ("Temat dnia/Gość PR24")
 

Mecz Polska-Rosja pod znakiem zapytania 

We wtorek Polski Związek Piłki Nożnej złożył zapytanie do FIFA w sprawie barażowego meczu w Moskwie między Rosją i Polską. Sprawa ma związek z działaniami wojennymi na terenie Ukrainy i rosyjską agresją na ten kraj. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. 

Polityk odniósł się także do tego tematu. - Nie wyobrażam sobie haratania w gałę z rosyjskimi chłopakami na Łużnikach lub innym stadionie w Moskwie, gdy ich rówieśnicy będą strzelać w Donbasie - krótko skomentował gość audycji. 


Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gość: Witold Waszczykowski (europoseł PiS)

Data emisji: 23.02.2022

Godzina: 15.33

kmp

Zobacz także

Zobacz także