more_horiz

Kongres Polska Wielki Projekt 2022. Grzegorz Górny: po 24 lutego obudziliśmy się w zupełnie innej rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2022 14:55
- Staramy się spojrzeć z różnych perspektyw na to, co dzieje się na Ukrainie. Wczorajszy dzień poświęcony gospodarce, dziś dzień geostrategiczny, jutro więcej miejsca poświęcimy kulturze. Staramy się spojrzeć na ten konflikt, stosując różną optykę - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Górny (organizator Kongresu Polska Wielki Projekt). 
Grzegorz Górny organizator Kongresu Polska Wielki Projekt
Grzegorz Górny organizator Kongresu Polska Wielki Projekt Foto: PR24

W piątek przed południem rozpoczął się XII Kongres Polska Wielki Projekt z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego oraz wicepremiera, szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego. W trakcie trzydniowego kongresu zaplanowano 11 paneli dyskusyjnych i wręczenie nagrody im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. 

Tegoroczny Kongres to odważne spojrzenie na perspektywy dla Polski i Europy, na powrót do korzeni, w kontekście wojny na Ukrainie i gwałtownych zmian na świecie. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące między innymi: Trójmorza, Rosji, regionu Europy Środkowej, nowych technologii czy kwestii unijnych.

O szczegółach mówił jego organizator Grzegorz Górny. - Tegoroczna edycja Kongresu upływa w cieniu wojny, która rozpoczęła się trzy miesiące temu. Na skutek wydarzeń na Ukrainie musieliśmy przemodelować cały program, ponieważ pierwotnie ten Kongres miał być poświęcony czemuś innemu, a z powodu ataku na Ukrainę został poświęcony sytuacji, w której teraz się znajdujemy. Po 24 lutego obudziliśmy się w zupełnie innej rzeczywistości - wyjaśnił. 

- Stajemy przed zupełnie nowymi wyzwaniami. Wczoraj była dyskusja o Trójmorzu, czyli jak budować alians państw Europy Środkowej, położonych między Rosją a Niemcami, tak by zabezpieczać nasze interesy i zagwarantować sobie bezpieczeństwo - dodał gość programu.

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
11:48 PR24 2022_06_11-13-46-46.mp3 Grzegorz Górny o szczegółach Kongresu Polska Wielki Projekt ("Temat dnia/Gość PR24")

 

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Grzegorz Górny (organizator Kongresu Polska Wielki Projekt)

Data emisji: 11.06.2022

Godzina emisji: 13.46

kmp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem