more_horiz

Prefinansowanie inwestycji w ramach KPO. Anna Zalewska: to konieczność

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 16:05
- Musimy być gotowi do tego, żeby wydać pieniądze z KPO, które pojawią się prawdopodobnie w ostatnich kwartale. Prefinansowanie jest koniecznością - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Zalewska, europoseł PiS.
Anna Zalewska
Anna ZalewskaFoto: PR24

62 proc. badanych jest zdania, że Komisja Europejska powinna zacząć wypłacać Polsce pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, nawet jeśli będzie miała wątpliwości co do stanu praworządności w Polsce - wynika z sondażu United Surveys dla "DGP" i RMF FM. Rząd zdecydował na wtorkowym posiedzeniu o prefinansowaniu inicjatyw związanych z KPO.

Pieniądze z KPO

Komisja Europejska uzależniła wypłatę pieniędzy z KPO dla Polski od spełnienia warunków zawartych w tzw. kamieniach milowych. Zdaniem polityków opozycji nie zostały one spełnione. Innego zdania jest Anna Zalewska. - Każdemu kto mówi, że kamienie milowe przedstawione przez KE nie zostały wykonane, polecam przeczytać wyrok TSUE. Podjęte działania są dokładnie wykonaniem tego wyroku. To był klucz - powiedziała.

- Komisja Europejska na pewno będzie uzurpowała sobie prawo decydowania czy to wypełnia przedstawione zalecenia - dodała.

Gość Polskiego Radia 24 powiedziała także, że prefinansowanie inwestycji związanych z KPO jest konieczne ponieważ pieniądze, które trzeba na nie wydać, pojawią się w Polsce późno. - Musimy być gotowi do tego, żeby wydać pieniądze z KPO, które pojawią się prawdopodobnie w ostatnich kwartale. Prefinansowanie jest koniecznością. Jest to naturalne w UE - powiedziała Anna Zalewska.

 Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
21:55 PR24_mp3 2022_06_21-15-36-34.mp3 Anna Zalewska m.in. o środkach z KPO (Gość PR24)

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Anna Zalewska (Prawo i Sprawiedliwość)

Data emisji: 21.06.2022

Godzina emisji: 15:33

dz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem