more_horiz

"Nieprzeciętni 2022". Dyrektor Czwórki: to ludzie zaangażowani w życie

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 14:01
Jak powiedziała w Polskim Radiu 24 Hanna Dołęgowska (dyrektor radiowej Czwórki), w konkursie "Nieprzeciętni 2022" mamy do czynienia z bardzo różnorodnymi uczestnikami.
Hanna Dołęgowska: są to ludzie nieprzeciętnie zaangażowani w swoje życie
Hanna Dołęgowska: są to ludzie nieprzeciętnie zaangażowani w swoje życieFoto: mat. pras./Czwórka

Już dziś o godzinie 18 w trakcie Gali w studiu koncertowym Czwórki dowiemy się, kto zostanie "Nieprzeciętnym 2022". W związku z tym na antenie Polskiego Radia 24 Magdalena Złotnicka rozmawiała z Hanną Dołęgowską o tym wydarzeniu.

"Są to ludzie nieprzeciętnie zaangażowani w swoje życie"

- Mamy młodych naukowców oraz naukowczynie, są również sportowcy, działacze społeczni, artyści, tancerze, jest też studentka germanistyki, która jednocześnie pilotuje samolot (...). Tak więc jest duża różnorodność - powiedziała w Polskim Radiu 24 dyrektor radiowej Czwórki. 

- Zawsze powtarzam - ponieważ jest to moje ulubione sformułowanie i określenie, jeżeli chodzi o "Nieprzeciętnych" - że są to nieprzeciętni ludzie zaangażowani w życie. To znaczy, że nie tylko wstają, jedzą, załatwiają sprawy, które każdy z nas musi załatwić, plus chodzą na uczelnie bądź do pracy, tylko znaczenie bardziej angażują się w swoje życie, realizację swoich pasji, a często pomaganie innym - dodała. 

Powiedziała, że przykładem takiej osoby może być młoda kobieta, która jest studentką medycyny, a już na tym etapie swojego życia dba o to, aby wspierać dziewczyny, które w przyszłości chciałyby być lekarkami.

Dodała również, że ostatnio gościem był ówczesny dziewiętnastolatek - jeden z "Nieprzeciętnych". - Do plebiscytu zgłosili go dziadkowie. Studiował za granicą na technologicznej, prestiżowej uczelni. Zajmował się inżynierią kosmiczną, różnego rodzaju wynalazkami, balonami stratosferycznymi, czyli poważnymi sprawami. Ale powiedział, że między innymi ciekawości świata, chęci budowania nowatorskich rzeczy nauczył go dziadek, który wpoił mu chęć od majsterkowania - powiedziała gość Polskiego Radia 24. 

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
08:58 PR24_AAC 2022_06_23-13-21-09.mp3 Hanna Dołęgowska: są to ludzie nieprzeciętnie zaangażowani w swoje życie (Temat dnia/Polskie Radio 24)

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Hanna Dołęgowska (dyrektor radiowej Czwórki) 

Data emisji: 23.06.2022

Godzina emisji: 13.21

nj

Zobacz także

Zobacz także