more_horiz

Afera w gorzowskim WORD. Bogdan Pęk: pękła bańka nieprawdopodobnej obłudy

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 10:35
Były senator i samorządowiec Bogdan Pęk skomentował na antenie Polskiego Radia 24 aferę w gorzowskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Jego zdaniem "sprawa jest rzeczywiście poważna, ponieważ pokazuje nastawienie systemowe Platformy Obywatelskiej".
Bogdan Pęk
Bogdan PękFoto: senat.gov.pl

Redaktor naczelny "Gazety Lubuskiej" Janusz Życzkowski złożył w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa ws. działań marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Anny Polak wobec redakcji. Chodzi o naciski w związku z opisywaną przez dziennik sprawą mobbingu i molestowania w gorzowskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

"Skrajnie cyniczna partia władzy"

- Trzeba przypomnieć, że Platforma Obywatelska nie jest tylko opozycją, ale de facto rządzi w mniej więcej połowie samorządów w Polsce w większości dużych miast i w tych obszarach, gdzie rządzi, rządzi od wielu, wielu lat - powiedział były senator. 

Samorządowiec zwrócił uwagę na fakt, że "slogany, które Platforma przekazuje opinii publicznej, są jasne: standardy Platformy są niezwykle wysokie i to PiS jest partią niedemokratyczną, łamiącą standardy, sprawującą niemal dyktatorską władzę".

Jak wskazał Bogdan Pęk, "szczególnego podkreślenia wymaga to, że Platforma Obywatelska, a zwłaszcza niektórzy jej działacze i działaczki, uczyniła w ostatnim okresie uderzenie zasadnicze z praw kobiet, twierdząc, że to oni są jedynymi reprezentantami w tej kwestii. I nagle bańka nieprawdopodobnej obłudy pękła".  

- Tymczasem uderzenie w podstawowe prawa kobiety - pracownicy, która w sposób obrzydliwy została zmuszona do wpisania się do Platformy Obywatelskiej - a następnie rozwiązanie typu praca za seks, potem ukrywanie tego faktu pokazuje, że prawa kobiet są u nich w głębokim poważaniu. To pokazuje, że jest to skrajnie cyniczna partia władzy - podkreślił Bogdan Pęk. 

Posłuchaj
19:25 bogdan pęęk.mp3 Bogdan Pęk o Platformie Obywatelskiej ("Temat dnia/ Gość PR24") 

Janusz Życzkowski powtórzył też, że mimo nacisków, ataków i hejtu ze strony zwolenników władz województwa dziennik będzie kontynuował opisywanie sprawy gorzowskiego WORD, ponieważ - jak podkreślił redaktor naczelny gazety - "pojawiają się kolejne niepokojące informacje - relacje kolejnych świadków, wobec których nie można przejść obojętnie". Szef dziennika powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że kolejne publikacje na temat WORD pojawią się w przyszłym tygodniu. 

Czytaj więcej:

***

Audycja: Temat dnia/ Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Bogdan Pęk (były senator, samorządowiec)

Data emisji: 25.07.2022

Godzina emisji: 8.39

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/nt

Zobacz także

Zobacz także