more_horiz

"Lwów nadal jest hubem łączącym wschód z zachodem". Artur Żak o sytuacji na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2022 14:33
- Lwów nadal pełni rolę hubu łączącego wschód z zachodem. Większość rzeczy, które trafiają na Ukrainę, czy to pomoc humanitarna czy rzeczy z wymiany gospodarczej czy uzbrojenie, trafia dalej na wschód właśnie przez Lwów - powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Żak z Radia Lwów.
Lwów po ataku rakietowym
Lwów po ataku rakietowym Foto: shutterstock.com/Sodel Vladyslav

W ciągu minionej doby straty wojsk rosyjskich na Ukrainie sięgnęły 300 osób. Ogółem od początku inwazji na Ukrainę Rosjanie stracili ponad 42,2 tys. ludzi - podał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Rosja kontynuuje ataki na południowym wschodzie Ukrainy. Jednak nie odnosi tam większych sukcesów. 

- We Lwowie w ciągu ostatnich dni nie ma rażących zagrożeń. Alarmy przeciwlotnicze, w odróżnieniu od reszty kraju, są sporadyczne. Całe szczęście, na obwód lwowski w ostatnich dniach spadły tylko dwie rakiety. Większość została zestrzelona przez obronę przeciwlotniczą - podkreślił Artur Żak.

- Lwów nadal pełni rolę hubu łączącego wschód z zachodem. Większość rzeczy, które trafiają na Ukrainę, czy to pomoc humanitarna czy rzeczy z wymiany gospodarczej czy uzbrojenie, trafia dalej na wschód właśnie przez Lwów - dodał dziennikarz.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:38 PR24 2022_08_07-13-33-31.mp3 Artur Żak o sytuacji na Ukrainie (Temat dnia) 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Artur Żak 

Data emisji: 07.08.2022

Godzina: 13.33

PR24

Zobacz także

Zobacz także