more_horiz

Śledztwo smoleńskie. Sakiewicz: mówienie, że Putin nie mógł się dopuścić zamachu jest niesłychane

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2022 19:00
- Podstawowym argumentem tych, którzy uważali, że w Smoleńsku miał miejsce zwykły wypadek i że nie należy badać wersji zamachu, było to, że "Rosjanie nie mogli tego zrobić". To płytkie intelektualnie, głupie i szkodliwe. (..) Mówienie, że Putin nie mógł się dopuścić zamachu jest niesłychane - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Sakiewicz (redaktor naczelny "Gazety Polskiej").
Śledztwo smoleńskie. Tomasz Sakiewicz: mówienie, że Putin nie mógł się dopuścić zamachu jest niesłychane
Śledztwo smoleńskie. Tomasz Sakiewicz: mówienie, że Putin nie mógł się dopuścić zamachu jest niesłychaneFoto: PR24/AK

Tomasz Sakiewicz został zapytany na antenie Polskiego Radia 24 o niepochlebne komentarze opozycji skierowane wobec Antoniego Macierewicza, które dotyczą katastrofy smoleńskiej oraz śledztw prowadzonych w tej sprawie.

Jak wskazał, "podstawowym argumentem tych, którzy uważali, że w Smoleńsku miał miejsce zwykły wypadek i że nie należy badać wersji zamachu, było to, że »Rosjanie nie mogli tego zrobić«". - To, jak to jest płytkie intelektualnie, głupie i szkodliwe, chyba widać po tym, co się teraz dzieje na Ukrainie. Putin robi dużo gorsze rzeczy niż zamach terrorystyczny - morduje kobiety i dzieci, grozi bronią nuklearną i wysyła setki ludzi na śmierć - powiedział, dodając, że "mówienie, że Putin nie mógł się dopuścić zamachu jest niesłychane".

Śledztwo dot. katastrofy smoleńskiej

Gość audycji przypomniał także, że tuż po katastrofie z 10 kwietnia w Polsce nie przeprowadzono badań, tylko oddano je Rosjanom. - Pierwsze solidne badania zrobiła komisja sejmowa i społeczna, którą prowadził Antoni Macierewicz, a później komisja państwowa, która zamówiła w dziesiątkach uczelni na świecie analizy niebudzące wątpliwości - zaznaczył. Jak dodał, "jeśli ktoś przeczytał raport dot. katastrofy, to wie, że zawarto w nim najbardziej zaawansowaną skalę badań w historii wypadków lotniczych". - Człowiek, który skończył szkołę podstawową i rozumie tekst oraz znaczenie wyników, nie może mieć wątpliwości, że w Smoleńsku doszło do zamachu - podkreślił.

Dodał, że inne zdanie w tej sprawie mogą mieć tylko osoby, które się nie zapoznały z treścią raportu. - Jak krytycy w reportażu TVN, kiedy wzięto hipotezę badawczą, pomylono ją z wynikiem i powiedziano, że Antoni Macierewicz ukrył wynik - powiedział, oceniając, że jest to "niesłychana intelektualnie sytuacja". - To jest głupie, ale miliony ludzi dało się na to nabrać - skomentował gość audycji.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
09:10 PR24_mp3 2022_09_23-17-48-45.mp3 Tomasz Sakiewicz o zarzutach dot. śledztwa smoleńskiego ("Temat dnia"/Polskie Radio 24) 

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość: Tomasz Sakiewicz (redaktor naczelny "Gazety Polskiej")

Data emisji: 23.09.2022 r.

Godzina emisji: 17.47

ng

Zobacz także

Zobacz także