more_horiz

Dr Sadłowski: przegrana wojny z Ukrainą będzie oznaczać słabość rosyjskiego przywództwa

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2022 18:01
- Przegrana wojny z Ukrainą będzie oznaczać słabość rosyjskiego przywództwa oraz niekonsekwencje dotychczasowych haseł, które wygłaszał Władimir Putin i którymi legitymizował swoją władzę - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 dr Michał Sadłowski.
Dr Sadłowski: przegrana wojny z Ukrainą będzie oznaczać słabość rosyjskiego przywództwa
Dr Sadłowski: przegrana wojny z Ukrainą będzie oznaczać słabość rosyjskiego przywództwaFoto: Mny-Jhee/Shutterstock

Rosyjski przywódca Władimir Putin ogłosił w Rosji częściową mobilizację. W swoim orędziu zagroził Zachodowi, oskarżając go o rzekomą agresję wobec Kremla. Stwierdził też, że Moskwa "ma dużo broni, aby odpowiedzieć i to nie jest blef".

Jak wskazał na antenie Polskiego Radia 24 dr Michał Sadłowski, "przegrana wojny z Ukrainą będzie oznaczać słabość rosyjskiego przywództwa oraz niekonsekwencje dotychczasowych haseł, które wygłaszał Władimir Putin i którymi legitymizował swoją władzę".

Częściowa mobilizacja w Rosji

- Założenie, że "Putin nie może wygrać wojny" wynika z tego, że jeżeli rosyjski przywódca fizycznie przegra na placu boju, to okaże się, że ponad 20 lat rządów było rządami pozorowanymi i jałowymi, jeśli chodzi o manifestację siły oraz że złamał się konsensus, mówiący o tym, że społeczeństwo jest wyłączone z procesu politycznego, ale dzięki temu w Rosji jest silna armia i kraj ma mocną pozycję na arenie międzynarodowej. Czy tak się stanie, okaże się w praktyce - skomentował gość audycji.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:50 PR24_mp3 2022_09_24-17-06-08.mp3 Dr Michał Sadłowski o częściowej mobilizacji w Rosji ("Temat dnia"/Polskie Radio 24) 

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Rozmawiał: Rafał Dudkiewicz

Gość: dr Michał Sadłowski (Uniwersytet Warszawski)

Data emisji: 24.09.2022 r.

Godzina emisji: 17.06

ng

Zobacz także

Zobacz także