more_horiz

Jakimi tematami żyje teraz Ameryka? Tłumaczy działaczka polonijna z Nowego Jorku

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2022 17:38
- Ameryka obecnie w większości żyje sprawami krajowymi, zdecydowanie mniej miejsca poświęca się wojnie niż kilka miesięcy temu, chociaż część ekspertów nadal pochyla się nad analizami sytuacji na ukraińskim froncie czy nad wypowiedziami rosyjskich polityków - powiedziała w Polskim Radiu 24 dziennikarka i działaczka polonijna z Nowego Jorku Patrycja Kita-Dziedzic.
O Nowym Jorku mówi się, że to miasto, które nigdy nie zasypia
O Nowym Jorku mówi się, że to miasto, które nigdy nie zasypiaFoto: Gregorio Koji/Shutterstock.com

Amerykańska opinia publiczna straciła zainteresowanie wojną na Ukrainie. Obecnie numerem jeden w amerykańskiej prasie jest słabnące poparcie dla Demokratów ze strony latynoskich wyborców. Czym jeszcze obecnie żyje Ameryka?

Stabilne wsparcie z USA dla Ukrainy

Jak wskazała Patrycja Kita-Dziedzic, w związku z wojną, "w Białym Domu są ogłaszane kolejne pakiety pomocy dla broniącego się kraju". - Ameryka dumnie podaje dane o tym, że jest krajem, który w największym stopniu, wspiera Ukrainę pod kątem wojskowym - podkreśliła dziennikarka.

- Jednak nie da się ukryć, że jednak to rynek spraw wewnętrznych dominuje w czołówkach artykułów czy wiadomości telewizyjnych. Dużo mówi się, chociażby o takich tematach jak sezon huraganowy. W tym tygodniu przez Karaiby przetoczył się huragan Fiona, który poruszał się z prędkością ok. 200 km na godzinę i wywołał wiele szkód. Właściwie cała wyspa Portoryko straciła prąd - zaznaczyła działaczka polonijna z Nowego Jorku.

W opinii Patrycji Kity-Dziedzic "prezydent USA Joe Biden pochylił się nad tragedią w taki sposób, w jaki wypada głowie państwa". - Ustalił już specjalny pakiet pomocowy dla ofiar żywiołu, a ponieważ ten huragan porusza się na północ, wkrótce może zagrozić wybrzeżom Kanady. Zatem nie jest to zaskakujące, że ten temat budzi wiele zainteresowania w Ameryce Północnej - przyznała gość Polskiego Radia 24.

Więcej w nagraniu. 

Posłuchaj
17:37 PAtrycja kita.mp3 Gościem Polskiego Radia 24 była Patrycja Kita-Dziedzic ("Temat dnia/Gość PR24") 

Czytaj więcej:

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Rafał Dudkiewicz 

Gość: Patrycja Kita-Dziedzic (dziennikarka i działaczka polonijna z Nowego Jorku)

Data emisji: 24.09.2022

Godzina emisji: 16.39

PR24/nt

Zobacz także

Zobacz także