more_horiz

Koronawirus w Polsce. Libura: łagodność kolejnych fal to także wynik naszych działań

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2022 11:33
- Niestety cały czas mamy do czynienia z zagrożeniem, co prawda nie ma już tak wielu ciężkich zachorowań, ale - jak zwracają uwagę lekarze i o co apeluje nasze Ministerstwo Zdrowia - istotne jest to, aby się szczepić tymi dawkami przypominającymi - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Libura, ekspert ds. służby zdrowia (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie).
Maria Libura:łagodnośćkolejnych fal koronawirusa to jest także wynik naszych własnych działań
Maria Libura: łagodność kolejnych fal koronawirusa to jest także wynik naszych własnych działańFoto: Shutterstock.com /DarSzach

Minionej doby badania potwierdziły 741 zakażeń koronawirusem, w tym 88 ponownych. Nikt nie zmarł - poinformowano w niedzielę na stronach rządowych. W kierunku SARS-CoV-2 wykonano 3744 testy. Tydzień temu, 18 września, informowano o 675 zakażeniach koronawirusem, w tym o 102 ponownych. Nikt nie zmarł na COVID-19. Łącznie, jak podano w niedzielę, od 4 marca 2020 roku, gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 6 273 317 przypadków. Zmarło 117 456 osób z COVID-19.

"Cały czas mamy do czynienia z zagrożeniem"

Na antenie Polskiego Radia 24 o koronawirusie mówiła Maria Libura. Ekspert ds. służby zdrowia wskazała, że "niestety cały czas mamy do czynienia z zagrożeniem, co prawda nie ma już tak wielu ciężkich zachorowań, ale - jak zwracają uwagę lekarze i o co apeluje nasze Ministerstwo Zdrowia, ale także cała Europa nawołuje do tego - istotne jest to, aby się szczepić tymi dawkami przypominającymi".

- Dawki przypominające zdecydowanie redukują ryzyko tego, że przebieg choroby będzie ciężki i dotyczy to przede wszystkim osób starszych, ale także tych, które z jakichś powodów są bardziej narażone na ciężki przebieg - oceniła.

"Łagodność kolejnych fal to jest wynik naszych własnych działań"

Podkreśliła, że "chodzi o to, aby zrozumieć, że łagodność kolejnych fal to jest także wynik naszych własnych działań". - Między innymi faktu, że wiele osób się zaszczepiło - zaznaczyła.


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:23 Libura 1006.mp3 Maria Libura: łagodność kolejnych fal koronawirusa to jest także wynik naszych własnych działań (Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzi: Wiesław Molak 

Gość: Maria Libura, ekspert ds. służby zdrowia (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie)

Data emisji: 25.09.2022

Godzina emisji: 10.06

jb

Zobacz także

Zobacz także