more_horiz

Dworczyk poza rządem. Manasterski: wykazał się doskonałymi umiejętnościami organizacyjnymi

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 14:30
- Mamy do czynienia z sytuacją na swój sposób dość niezwykłą, ponieważ Michał Dworczyk był bardzo dobrze ocenianym ministrem i to nie tylko przez opinię publiczną, ale i przez polityków obozu Zjednoczonej Prawicy - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej.
Dworczyk poza rządem. Manasterski: wykazał się doskonałymi umiejętnościami organizacyjnymi
Dworczyk poza rządem. Manasterski: wykazał się doskonałymi umiejętnościami organizacyjnymiFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Michał Dworczyk złożył rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Poinformował o tym na Twitterze, a później dziennikarzy w Sejmie. Jak mówił, ostatnie lata były najważniejszym okresem w jego zawodowym życiu. "To było niezwykłe 5 lat, najciekawsze i najważniejsze doświadczenie zawodowe w moim życiu" - powiedział Michał Dworczyk.

W opinii gościa PR24, mamy do czynienia z sytuacją na swój sposób dość niezwykłą, ponieważ Michał Dworczyk był bardzo dobrze ocenianym ministrem i to nie tylko przez opinię publiczną, ale i przez polityków obozu Zjednoczonej Prawicy. Ta dobra ocena dotyczy między innymi jego doskonałych umiejętności organizacyjnych, zwłaszcza w czasie szczepień przeciw COVID-19.

"Padały komplementy"

- W pierwszym etapie szczepień dał sobie doskonale radę, padały pod jego adresem same komplementy, można wręcz powiedzieć, że wszystko, co było bardzo trudne w okresie pandemii, spadało na ministra Dworczyka, a on sobie z tym radził. To, co jednak w niego mocno uderzyło, to tzw. maile, choć za całą sytuacją mogą stać siły rosyjskie, ale stać w kolaboracji z mediami polskimi, które te maile z radością wykorzystywały, by osłabiać rząd - powiedział Miłosz Manasterski.

Michał Dworczyk pytany o powody rezygnacji powiedział, że przeważyły względy osobiste oraz przekonanie, że "tak efektywnie, jak do tej pory, dłużej w tym miejscu" nie jest w stanie pracować. Michał Dworczyk powiedział też, że przez kilka tygodni będzie jeszcze pracował w kancelarii premiera, by - jak zaznaczył - dokończyć rozpoczęte przez siebie zadania i projekty. Dodał, że o kandydaturze jego następcy poinformuje premier Mateusz Morawiecki.


Posłuchaj
21:53 PR24 2022_09_30-13-06-51.mp3 Dworczyk poza rządem. Manasterski: wykazał się doskonałymi umiejętnościami organizacyjnymi ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna)

Data emisji: 30.09.2022

Godzina: 13.06

kor

Zobacz także

Zobacz także