more_horiz

Polacy wygrali z Arabią Saudyjską 2:0. Petruczenko: dobrze, że nasi piłkarze obudzili się

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2022 18:00
- Mieliśmy dobre i ciekawe widowisko, dobrze że nasi piłkarze w końcu się obudzili - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Petruczenko, dziennikarz sportowy, który skomentował wygraną Polaków z Saudyjczykami. 
Polacy wygrali z Arabią Saudyjską 2:0. Petruczenko: dobrze, że nasi piłkarze obudzili się
Polacy wygrali z Arabią Saudyjską 2:0. Petruczenko: dobrze, że nasi piłkarze obudzili się Foto: PAP/Abaca

Prezes PZPN Cezary Kulesza pochwalił polskich piłkarzy po wygranym 2:0 meczu z Arabią Saudyjską w grupie C mistrzostw świata m.in. za pomysł i zaangażowanie. Jak dodał, było też trochę szczęścia, ale "ono sprzyja lepszym".

W opinii gościa PR24, mamy miły moment, polska reprezentacja "obudziła się. - Potwierdziło się też to, że wygrana Saudyjczyków z Argentyną nie była przypadkiem, dlatego że przez lata przyzwyczailiśmy się iż ekipa Arabii Saudyjskiej to słabeusz do natychmiastowego rozjechania. To się radykalnie zmieniło - powiedział Maciej Petruczenko.

"Dobre widowisko"

Dodał, że mieliśmy do czynienia z dobrym i ciekawym widowiskiem, widać było iż przez dłuższy czas jednak to Saudyjczycy mieli więcej okazji do strzelenia gola, a potem sytuacja się odmieniła. Dziennikarz sportowy podkreślił, że dużymi umiejętnościami wykazał się bramkarz polskiej drużyny, co cieszy.

Bramki w sobotnie popołudnie (26.11) w Ar-Rajjan zdobyli Piotr Zieliński i Robert Lewandowski. Natomiast w końcówce pierwszej połowy, przy stanie 1:0, Wojciech Szczęsny obronił rzut karny. Po dwóch kolejkach grupy C podopieczni Czesława Michniewicza mają 4 pkt (wcześniej zremisowali z Meksykiem 0:0). W środę (30.11) zagrają z Argentyną.


Posłuchaj
06:47 PR24_mp3 2022_11_26-16-34-58.mp3 Polacy wygrali z Arabią Saudyjską 2:0. Petruczenko: dobrze, że nasi piłkarze obudzili się ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Maciej Petruczenko (dziennikarz sportowy)

Data emisji: 26.11.2022

Godzina: 16:34 


Zobacz także

Zobacz także