more_horiz

Polityka lekowa. Prof. Czech: mieliśmy rekordowe lata dynamicznie zmieniającej się sytuacji

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2022 19:45
- Europa te ostatnie 15, 20 lat przespała w sensie produkowania tzw. substancji czynnych - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Marcin Czech, Instytut Matki i Dziecka, prezes Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego.
Polityka lekowa. Prof. Czech: mieliśmy rekordowe lata dynamicznie zmieniającej się sytuacji
Polityka lekowa. Prof. Czech: mieliśmy rekordowe lata dynamicznie zmieniającej się sytuacji Foto: Shutterstock.com/Lestertair

Gość PR24 mówił o polityce lekowej państwa i o wyzwaniach przed jakimi stoimy. Jak wyjaśnił, polityka lekowa ma się dobrze, mieliśmy rekordowe lata dynamicznie zmieniającej się sytuacji w sensie dostępności różnych terapii dla pacjentów.

"Problemy w całej Europie"

- Problemy są w całej Europie, leki są rejestrowane, zaczynają być dostępne na rynku, ale to nie oznacza że dla wszystkich pacjentów wszędzie jednakowo. W każdym kraju istnieje proces, który pomaga wybierać ministrowi te, które wnoszą największe korzyści dla pacjentów - powiedział prof. Marcin Czech.

Jedna ze zmian w polityce lekowej państwa byłaby taka, że leki, które były już w standardowym procesie refundacyjnym i znalazły się na liście technologii lekowych o wysokim poziomie wartości klinicznej, nie musiałyby powtórnie rozpoczynać procesu.


Posłuchaj
22:47 PR24_mp3 2022_11_27-18-06-01.mp3 Polityka lekowa. Prof. Czech: mieliśmy rekordowe lata dynamicznie zmieniającej się sytuacji ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Krzysztof Grzybowski

Gość: prof. Marcin Czech (Instytut Matki i Dziecka, prezes Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego)

Data emisji: 27.11.2022

Godzina: 18:06 

Zobacz także

Zobacz także