more_horiz

Polska awansowała do 1/8 finału. Rafał Rostkowski: wreszcie w polskiej piłce wydarzyło się coś pięknego

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2022 22:31
- Następny mecz gramy z mistrzami świata. Do odważnych świat należy. Nie takie niespodzianki zdarzały się już w historii piłki nożnej. Nie zawsze wygrywają silniejsi na papierze - podkreślił w Polskim Radiu 24 Rafał Rostkowski, były sędzia międzynarodowy, ekspert niezależny. 
Robert Lewandowski podczas meczu Polska - Argentyna
Robert Lewandowski podczas meczu Polska - Argentyna Foto: EPA/Friedemann Vogel

Reprezentacja Polski awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata. Polacy w ostatnim meczu w grupie C przegrali z Argentyną 0:2, ale awansowali dzięki piłkarzom Arabii Saudyjskiej, którzy w doliczonym czasie strzelili gola Meksykowi. 

- Cieszę się, ostatnio Polska awansowała do fazy pucharowej w 1986 roku. Wreszcie w polskiej piłce wydarzyło się coś pięknego, coś dużego, coś ważnego. To robi klimat dla sportu, dla piłki nożnej. Na pewno wielu chłopców i dziewczynek zainteresuje się sportem - podkreślił Rafał Rostkowski.

- Następny mecz gramy z mistrzami świata. Do odważnych świat należy. Nie takie niespodzianki zdarzały się już w historii piłki nożnej. Nie zawsze wygrywają silniejsi na papierze - dodał ekspert.

W 1/8 finału Polska zagra 4 grudnia w Dosze na stadionie Al-Thumama z obrońcą tytułu - Francją. Dzień wcześniej w Al Rayyan Argentyna zmierzy się z Australią.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:48 PR24 2022_11_30-22-06-22.mp3 Rafał Rostkowski o awansie Polaków do 1/8 finału (Temat dnia) 

***

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Łukasz Sobolewski

Gość: Rafał Rostkowski (były sędzia międzynarodowy, ekspert niezależny)

Data emisji: 30.11.2022

Godzina: 22.06

PR24

Zobacz więcej na temat: pr24

Zobacz także

Zobacz także