more_horiz

Powstaje Muzeum na bazie Izby Pamięci Generała Kuklińskiego. Filip Frąckowiak o stanie prac

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2022 19:30
- Cała ekspozycja i jej koncepcja jest już gotowa - mówił w Polskim Radiu 24 Filip Frąckowiak, warszawski radny, dyrektor powstającego Muzeum Zimnej Wojny im. gen. Kuklińskiego.
Filip Frąckowiak
Filip FrąckowiakFoto: PR24

Na bazie Izby Pamięci Generała Kuklińskiego powstaje Muzeum. Izba to unikalna ekspozycja muzealna, dokumentująca bezprecedensową misję wywiadowczą pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, bohatera Polski i Ameryki, pierwszego Oficera Wojska Polskiego w NATO, który ryzykując swoje życie i własnej rodziny, podjął samotną walkę z sowieckim okupantem. Uchronił w ten sposób Europę i świat przed wybuchem III wojny światowej.

"Finalizujemy prace"

- Finalizujemy już ostatnie prace budowlane, cała ekspozycja i jej koncepcja jest już gotowa, ostatnio nawet testowałem gry w 3D, gdzie w goglach będzie można wcielić się w Generała Kuklińskiego i w Pułkownika Olega Pieńkowskiego. Będzie można obejrzeć też kryzys kubański z poziomu oceanu, sowieckiego okrętu poprzez peryskop, staramy się być nowocześni, tak by przyciągnąć młodzież - powiedział Filip Frąckowiak.

Mówiąc o Alei Ofiar Rosyjskiej Agresji, która powstała przy ambasadzie Rosji w Warszawie, stołeczny radny podkreślił, że jedna z tabliczek stanęła przed wjazdem bramy głównej do ambasady Rosji, a kolejna stanęła przed wejściem do budynku Wydziału Konsularnego, gdzie kiedyś ustawiały się kolejki po wizy do Rosji. Przypomniał, że inicjatywa tablic wyszła od klubu radnych PiS.

Czytaj także:

Decyzję o nazwaniu odcinka rowerowo-pieszego wzdłuż ul. Belwederskiej w Warszawie Aleją Ofiar Rosyjskiej Agresji stołeczni radni podjęli już w połowie października. Podczas sesji przyjęto uchwałę nadającą odcinkowi nową nazwę. W głosowaniu 55 radnych opowiedziało się za uchwałą, natomiast 2 radnych wstrzymało się od głosowania.

Posłuchaj
20:52 PR24_mp3 2022_12_03-17-35-41.mp3 Powstaje Muzeum na bazie Izby Pamięci Generała Kuklińskiego. Frąckowiak: finalizujemy prace ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Filip Frąckowiak (warszawski radny, dyrektor powstającego Muzeum Zimnej Wojny im. gen. Kuklińskiego)

Data emisji: 03.12.2022

Godzina: 17:35  

Zobacz także

Zobacz także