more_horiz

Otrucie ks. Blachnickiego. Prof. Panfil: uzyskaliśmy potwierdzenie tego, o czym już byliśmy przekonani

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2023 15:40
- Teraz uzyskaliśmy tylko potwierdzenie tego o czym się mówiło, o czym mnóstwo ludzi było absolutnie przekonanych, czyli tego, że ks. Franciszek Blachnicki został zamordowany przez agentów komunistycznego aparatu terroru - podkreślił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Panfil. 
ks. Franciszek Blachnicki
ks. Franciszek BlachnickiFoto: www.lublin.oaza.pl

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro poinformował, że w wyniku prowadzonego śledztwa ustalono, że ks. Franciszek Blachnicki został otruty.

Postępowanie w sprawie śmierci księdza Blachnickiego było prowadzone przez pion śledczy IPN w latach 2001-2005. Zostało podjęte na nowo w kwietniu 2020 roku.

- Dobrze, że komunikat w tej sprawie był lakoniczny. Ale było w nim jedno zdanie, które właściwie wyjaśnia wszystko i daje nadzieję na ciąg dalszy. W komunikacie prokurator Pozorski powiedział, że nie udzieli informacji na temat zabójców, bowiem prowadzone jest postępowanie w celu ich ustalenia - podkreślił prof. Tomasz Panfil.

- To oczywiste, że w trakcie trwania postępowania opinia publiczna nie jest o wszystkim informowana. Chociaż opinia publiczna właściwie wie, co się stało. Tak jak opinia publiczna wiedziała, że czcigodny Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki nie umarł śmiercią naturalną. Opinia publiczna wiedziała, kto ostatni miał z nim kontakt. Brakowało jednego: dowodów. Dowodowego i prawnego potwierdzenia tego, co było powszechnym domniemaniem, ale opartym na bardzo logicznej analizie kolejnych wydarzeń. Teraz uzyskaliśmy tylko potwierdzenie tego, o czym się mówiło, o czym mnóstwo ludzi było absolutnie przekonanych, czyli tego, że ks. Franciszek Blachnicki został zamordowany przez agentów komunistycznego aparatu terroru - dodał gość PR24. 

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
20:37 PR24 2023_03_20-14-07-53.mp3 prof. Tomasz Panfil o otruciu ks. Franciszka Blachnickiego (Temat dnia/Gość PR24) 

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Gość: prof. Tomasz Panfil (historyk)
Data emisji: 20.03.2023
Godzina emisji: 14.06

bartos

Zobacz także

Zobacz także