more_horiz

Zbigniew Kuźmiuk: w czasie rządów Tuska zniknęło ponad 300 mld zł. To cały budżet państwa

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 14:28
- Często jesteśmy oskarżani o różnego rodzaj niecne postępki, o defraudację czy kradzież publicznych pieniędzy. Celuje w tym Donald Tusk. Ale w czasie jego rządów zniknął jeden budżet państwa z tamtych czasów. Na to są twarde dowody. To ponad 300 mld zł. Takie są ustalenia sejmowej komisji śledczej - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. 
Zbigniew Kuźmiuk
Zbigniew KuźmiukFoto: PR24/AK

Politycy Prawa i Sprawiedliwości kontynuują spotkania przedwyborcze. Gość PR24 zaznaczył, że służą one "rozmowie z Polakami, z wyborcami".

- W ten sposób były budowane programy na wybory w roku 2015 i 2019 - z bardzo dobrym skutkiem. Wiele pomysłów, które zrealizowaliśmy, takie jak program Rodzina 500+ czy obniżenie wieku emerytalnego, to było wielkie wołanie, które słyszeliśmy na tych spotkaniach. Mimo tego, że były to przedsięwzięcia kosztowne, zdecydowaliśmy się je realizować - podkreślił Zbigniew Kuźmiuk.

Konferencje tematyczne przed wyborami

- Teraz robimy podobnie. W okresie poświątecznym rozpoczniemy konferencje tematyczne, na których będą prezentowane i omawiane te pomysły. Będą one zamieniane w zapisy programowe. To jedno zadanie tych spotkań - dodał europoseł.

Jak dodał, drugim zadaniem jest "oczywiście uaktywnianie wyborców, a także dostarczanie im dodatkowych informacji do rozmów ze swoimi znajomymi, sąsiadami, kolegami, koleżankami z pracy czy też z uczelni".

- Bo jak wiemy, opozycja dysponuje ogromną siłą medialną. W związku z tym spora część Polaków żyje trochę w bańkach medialnych, w zamkniętych środowiskach. Rzeczowe informacje, otrzymane z pierwszej ręki, mogą być pomocne - wyjaśniał polityk.

- Podam jeden przykład. Często jesteśmy oskarżani o różnego rodzaj niecne postępki, o defraudację czy kradzież publicznych pieniędzy. Celuje w tym Donald Tusk. Ale w czasie jego rządów zniknął jeden budżet państwa z tamtych czasów. Na to są twarde dowody. To ponad 300 mld zł - 262 miliardy VAT-u i przynajmniej kilkadziesiąt miliardów akcyzy z tego okresu. Takie są ustalenia sejmowej komisji śledczej - powiedział Zbigniew Kuźmiuk. 

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:53 PR24 2023_03_27-13-46-58.mp3 Zbigniew Kuźmiuk o spotkaniach polityków PiS z wyborcami (Temat dnia/Gość PR24) 

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański  

Gość: Zbigniew Kuźmiuk (europoseł PiS)

Data emisji: 27.03.2023

Godzina emisji: 13.33

bartos

Zobacz także

Zobacz także