more_horiz

PE zajmie się paktem migracyjnym. Małecki: Tusk i Weber chcą przymusu przyjmowania islamskich imigrantów

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2023 14:45
- Tusk i Weber chcą wprowadzić przymus przyjmowania islamskich imigrantów. My się na to nie zgodzimy. Polskie miasta i wioski mają być bezpieczne - podkreślił w Polskim Radiu 24 wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki.
Maciej Małecki
Maciej MałeckiFoto: PR24

- Partia Donalda Tuska i Manfreda Webera w przyszłym tygodniu chce przepchnąć w Parlamencie Europejskim pakt, który w ostateczności zmusi Polskę do przyjmowania nielegalnych imigrantów - oświadczył premier Mateusz Morawiecki. Europejska Partia Ludowa (EPL) złożyła wniosek do PE o natychmiastowe przyjęcie paktu migracyjnego. Premier zapowiedział, że na posiedzeniu Rady Europejskiej powie stanowcze "nie" i podtrzyma weto dla nielegalnej migracji.

Maciej Małecki podkreślił w PR24, że "Europa nie potrafi wyciągać wniosków ze swoich błędów". - Prawo i Sprawiedliwość jest gwarantem bezpieczeństwa Polski. My odwróciliśmy decyzje Platformy Obywatelskiej i ludzi, którzy zgadzali się na przyjmowanie islamskich imigrantów do naszego kraju - powiedział wiceminister.

"Mielibyśmy takie same problemy jak Szwecja"

Jego zdaniem, "gdyby w 2015 roku Platforma Obywatelska kontynuowała swoje rządy lub gdyby Prawo i Sprawiedliwość ugięło się pod tym ogromnym atakiem elit brukselskich, niemieckich i tu wewnątrz - Platformy, to mielibyśmy dzisiaj takie problemy jak na przykład Szwecja czy Włochy".

Zobacz również w i.pl: Nowy spot Prawa i Sprawiedliwości. "Ursula von der Leyen ogłosiła fatalny plan dla Europy"

- Tymczasem my szliśmy w polityce zagranicznej i wewnętrznej według słów prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Bo dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo Polski i bezpieczeństwo Polaków - zaznaczył polityk.

Dodał również, że "kraje Europy Zachodniej, które szeroko otworzyły drzwi dla islamskich imigrantów, dziś mają gigantyczny problem". - My nie chcemy w Polsce płonących ulic, nie chcemy, żeby polskie kobiety bały się wyjść po zmroku na ulice. Dziś polskie ulice są bezpieczne. Polskie miasta są najbezpieczniejszymi ulicami w Europie - stwierdził Paweł Małecki.

- Tusk i Weber chcą wprowadzić przymus przyjmowania islamskich imigrantów. My się na to nie zgodzimy. Polskie miasta i wioski mają być bezpieczne - podsumował wiceminister.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
15:17 PR24 2023_09_29-14-08-45.mp3 Maciej Małecki o pakcie migracyjnym (Temat dnia/Gość PR24) 

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24
Prowadzi: Maciej Wolny 
Gość: Maciej Małecki (wiceminister aktywów państwowych)
Data emisji: 29.09.2023
Godzina emisji: 14.06

bartos

Zobacz także

Zobacz także