X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowe informacje ws. katastrofy smoleńskiej. Ewa Stankiewicz o dokumencie "Stan zagrożenia"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 09:40
- Po dziesięciu latach zbierania materiału udało mi się ukończyć pierwszą część filmu dokumentalnego pt. "Stan zagrożenia" - ogłosiła w Polskim Radiu 24 Ewa Stankiewicz. Dokument ma ukazać nowe informacje na temat katastrofy smoleńskiej.
Audio
  • Ewa Stankiewicz o swoim najnowszym filmie - "Stan zagrożenia" (Rozmowa Kulturalna/PR24)
Ewa Stankiewicz
Ewa Stankiewicz Foto: PR24/AK

Ewa Stankiewicz podkreśliła, że tytuł "Stan zagrożenia" nawiązuje do prezydentury Lecha Kaczyńskiego. - On bardzo dobrze umiał zdiagnozować potrzeby Polski i największe niebezpieczeństwa dla nas. Do zagrożeń włączył m.in. odradzające się imperium służb rosyjskich - powiedziała dziennikarka.

Czytaj więcej
lech kaczyński 663.JPG
"Był wizjonerem. Widział rzeczy dla nas niedostrzegalne". Maciej Pawlicki wspomina Lecha Kaczyńskiego

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Andrzej Rozpłochowski: dziś brakuje takich mężów stanu jak Lech Kaczyński

Reżyserka zaznaczyła, że szczególnie wymowna będzie jedna z ostatnich scen filmu, w której są nawiązania do niewypowiedzianego przemówienia Lecha Kaczyńskiego. - Jednym z przesłań, z którym prezydent jechał do Katynia były słowa o tym, że zabicie polskiej elity przez Sowietów miało zniszczyć państwo polskie i utorować drogę Rosji do Europy - przypomniała Ewa Stankiewicz.

- Prezydent Lech Kaczyński postrzegał możliwość powiedzenia prawdy o tym kto zabił w Katyniu, jako fundament polskiej suwerenności. Bardzo ważne jest więc dojście do tego, co się wydarzyło w Smoleńsku, dlaczego i w jaki sposób zginęła polska elita - 96 osób kluczowych dla państwa, w tym prezydent Polski, który został wywieziony z pola szczątków jakąś zabłoconą ciężarówką - mówiła dokumentalistka.

"Donald Tusk związał ręce"

Gość PR24 oceniła, że dojście do prawdy jest "pierwszym krokiem do tego, by być prawdziwie suwerennym państwem". - Bardzo trudno będzie zbudować podstawy bezpieczeństwa Polski dopóki ludzie, którzy przyczynili się do śmierci prezydenta, pozostaną na wolności - powiedziała.

Ewa Stankiewicz zaznaczyła w tym kontekście, że kłamstwo smoleńskie zaczęło się już chwile po katastrofie prezydenckiego samolotu, "kiedy ówczesny szef MSZ, Radosław Sikorski zadzwonił do Jarosława Kaczyńskiego z informacją, że wypadek był prawdopodobnie błędem pilotów".

Czytaj więcej
duda 1200 pap.jpg
"Pokazywał, że polityka jest służbą". Andrzej Duda wspomina Lecha Kaczyńskiego

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich. Wydarzenie, które połączyło Polaków

- Ta narracja przebijała się bardzo mocno przez następne dziesięć lat i do dzisiaj jest bardzo mocno obecna na świecie. Dzieje się tak dlatego, że Tatjana Anodina zatrudniła bardzo znane agencje PR. Na to jednak nie było żadnej polskiej odpowiedzi, a Donald Tusk związał ręce i przekazał śledztwo w ręce Rosjan - powiedziała Ewa Stankiewicz.

- To kłamstwo jest nadal wielką raną i wielkim zagrożeniem - dodała reżyserka.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Rozmowa kulturalna"

Prowadzący: Magdalena Piejko

Gość: Ewa Stankiewicz 

Data emisji: 31.05.2020

Godzina emisji: 8.33

jp

Czytaj także

"Przerażający był moment odczytania listy ofiar". Wspomnienie katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2020 11:58
- Pamiętam wiele osób, profesorów, studentów, ręce założone na głowę, z przerażeniem słuchaliśmy tego komunikatu. To rzeczywiście było wydarzenie absolutnie tragiczne, które odbiło się na życiu kraju, na życiu Polaków, na życiu nas wszystkich bez względu na barwy polityczne - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Przemysław Czarnek wspominając chwilę, w której dowiedział się o katastrofie smoleńskiej. Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także poseł KO Paweł Kowal i poseł PSL Marek Sawicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Macierewicz: pogrzeb pary prezydenckiej jest symbolem polskiej jedności

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2020 14:51
- Ujawniły się wtedy najlepsze cechy Polaków i polskości. Stanęliśmy murem za zagrożoną niepodległością i za pamięcią tych, którzy dla niepodległości w Smoleńsku polegli - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz były szef MON.
rozwiń zwiń