X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Warsztaty Plakatu Filmowego. Pozycja obowiązkowa dla miłośników sztuki

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 12:57
Od 16 lutego do 10 kwietnia w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie odbędą się Warsztaty Plakatu Filmowego. – Osoby, które zdecydują się wziąć udział w wydarzeniu będą mogły m.in. stworzyć plakaty do dwóch filmów dokumentalnych – wyjaśnił Michał Kosmala z MIK, współorganizator imprezy.
Audio
  • 15.02.19 Michał Kosmala: „Chcemy tworzyć coś świeżego, ale jednocześnie nawiązując do dawnych twórców plakatu (…)”.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: facebook.com/warsztatyplakatu

Ponadto uczestnicy warsztatów zapoznają się z historią polskiego plakatu, będą uczestniczyć w zajęciach z typografii oraz doskonalić umiejętności w zakresie projektowania graficznego plakatów. Zwieńczeniem warsztatów będzie uroczysty wernisaż prac absolwentów.

– Jest to już 4. edycja Warsztatów Plakatu Filmowego. W tym roku tematem przewodnim jest animacja w plakacie. Odbędzie się 40 godzin zajęć. Nie ograniczamy naszych uczestników formą wyrazu. Jeżeli ktoś zechce odciskać ręce, malować węglem, czy rozcierać pastele, to jak najbardziej istnieje taka możliwość. Jedyną rzeczą, jaką wymagamy, jest to, by można było zdigitalizować powstałe prace – wskazał Michał Kosmala.

Warszawskie warsztaty mają również przypomnieć, że polska sztuka posiada wspaniałą tradycję plakatu, która zdaniem Michała Kosmali nie jest odpowiednio wykorzystywana. – Na tym polu nie możemy mieć kompleksów ponieważ za granicą polskie plakaty są bardzo znane, często wystawiane w galeriach i kupowane. W naszym kraju niestety zapomina się o nich – dodał rozmówca Polskiego Radia 24.    

Więcej informacji o warsztatach można znaleźć pod adresem warsztatyplakatu.pl

Ponadto w audycji Paulina Kozion dokonała przeglądu filmowych premier i poleciła, na jakie produkcje warto wybrać się do kina.

"Weekend Kulturalny" prowadziła Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/db

------------------------------------

Data emisji: 15.02.2019

Godzina emisji: 23.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wystawa "Blask Orderów". Klejnoty, których nie można kupić za żadną cenę

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 22:40
Choć wykonano je z cennych kruszców i drogich kamieni, to w rzeczywistości trudno wycenić ich wartość. Najwyższe polskie ordery. To właśnie one doceniają zasługi dla kraju i narodu. Od 9 listopada można je podziwiać w Łazienkach Królewskich na wystawie "Blask Orderów". Na temat tej wyjątkowej ekspozycji mówiła w Polskim Radiu 24 jej kuratorka - Izabella Runowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt "I co z tym światem?". Analiza i dyskusje nad współczesną kulturą

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 10:01
Analiza szeroko rozumianej kultury w czasach współczesnych oraz w przeszłości, a także nagradzanie osób, które zasłużyły się jako jednostki kształtujące świat w dobrym i przyjaznym dla nas kierunku. Oto cele projektu "I co z tym światem?" organizowanego przez Fundację Anioły Kultury.
rozwiń zwiń