more_horiz

Twórcy "Twojego Vincenta" namalują "Chłopów" Reymonta

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 09:53
- Chcemy zrobić uniwersalną, kobiecą, a zarazem polską historię. Dlatego zdecydowaliśmy się na ekranizację "Chłopów" Władysława Stanisława Reymonta - mówił w audycji "Weekend kulturalny" producent filmowy Sean Bobbitt.
Audio
  • Producent filmowy Sean Bobbitt o realizacji filmu "Chłopi" (PR24)
Twój Vincent - klatka z filmu
"Twój Vincent" - klatka z filmuFoto: YouTube/Screen

W filmie "Twój Vincent", fabularyzowanej biografii Vincenta van Gogha, wszystkie klatki namalowano farbą olejną. Gość Polskiego Radia 24, mówił, że produkcja okazała się wielkim sukcesem. Dlatego postanowiono wykorzystać tę pionierską technikę przy tworzeniu kolejnego filmu.

- Dorota Kobiela (wspóreżyserka "Twojego Vincenta"- red.) poczuła wielką potrzebę, żeby nakręcić film o kobietach. Podczas pracy nad Vincentem słuchała audiobooka "Chłopi" Władysława Stanisława Reymonta. Wtedy wyobraziła sobie, jakby to pięknie wyglądało po namalowaniu - opowiadał Sean Bobbitt.

Tak narodził się pomysł, by kolejną produkcję zrealizować w taki sam sposób. - Wybraliśmy jedną wiodącą historię, która znajduje się w książce. Będzie nią opowieść o Jagnie - zdradzał producent filmowy, który dodał, że poszukiwana jest aktorka, która zagra piękną bohaterkę powieści Reymonta.

- W książce Reymonta Jagna jest wyjątkowa, szukamy właśnie takiej dziewczyny, która jest silna, ma artystyczną dusze i jest wyjątkowej urody - wyjaśnił.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiała Maja Kluczyńska.

PR24/pkur

____________________ 

Data emisji: 25.04.2019

Godzina emisji: 23.35


Zobacz także

Zobacz także