X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego i 70 lat WFDiF

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 15:00
- Poza tym, że Jan Paderewski był najbardziej utytułowanym pianistą świata, był premierem i ministrem ds. zagranicznych, który urzędował na Zamku Królewskim. Dlatego właśnie tam odbył się pierwszy koncert tegorocznego festiwalu - mówił w PR24 Wiesław Dąbrowski, pomysłodawca i dyrektor festiwalu.
Audio
Kompozytor i pianista Ignacy Jan Paderewski (3. z prawej) podczas wizyty u premiera Francji Raymonda Poincare`a (1. z prawej) w 1919 roku
Kompozytor i pianista Ignacy Jan Paderewski (3. z prawej) podczas wizyty u premiera Francji Raymonda Poincare`a (1. z prawej) w 1919 rokuFoto: Narodowe Archiwum Cyfrowe/ Koncern Ilustrowany Kurier Codzienny - Archiwum Ilustracji

Fortepian pianista 1200.jpg
W Warszawie rozpoczął się VI Międzynarodowy Festiwal Paderewskiego

Trwa VI Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego. W Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego, Filharmonii Narodowej, Łazienkach Królewskich, na Zamku Królewskim i na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina odbywają się koncerty symfoniczne i kameralne, pokazy filmów i warsztaty umuzykalniające dla dzieci.

Podczas festiwalu jako wydarzenia specjalne: pokazy filmów "Paderewski - człowiek czynu, sukcesu i sławy" oraz "Ambasador pokoju" w reżyserii Wiesława Dąbrowskiego.

Festiwal potrwa do 10 listopada.

kamera operator film 1200x660.jpg
Filmowa podróż w czasie w halach WFDiF

70. rocznica powstania WFDiF

Na temat festiwalu mówił w pierwszej części audycji Wiesław Dąbrowski, pomysłodawca i dyrektor festiwalu.

W drugiej części audycji gościem była Monika Soroka, koordynator projektów edukacyjnych z WFDiF w związku z wystawą z okazji 70. rocznicy powstania Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

WFDiF na Chełmskiej 21 w Warszawie to legendarna instytucja, w której od 70 lat powstają polskie filmy. Została założona w 1949 roku, na początku jako ośrodek produkcji filmów dokumentalnych i Polskiej Kroniki Filmowej, wkrótce stając się ważnym ośrodkiem dla filmu fabularnego. Obecnie Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie jest największym ośrodkiem produkcji filmowej w Polsce i prężnie funkcjonującą instytucją kultury. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "Weekend Kulturalny"

Prowadząca: Maja Kluczyńska

Gość: Wiesław Dąbrowski (dyrektor festiwalu), Monika Sroka (WFDiF)

Data emisji: 07.11.2019

Godzina emisji: 23:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kartka z Powstania". Poczuj się przez 16 minut jak Powstaniec

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 13:00
To pierwszy w Polsce projekt filmowy zrealizowany w technologii wirtualnej rzeczywistości: połączenie stereoskopii oraz dźwięku ambisonicznego pozwala widzom na odczuwanie immersji, czyli wrażenia, że jesteśmy wraz z bohaterami filmu "tu i teraz". Film VR można oglądać w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Łodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artyści, politycy, nobliści. Zmarli w 2019 r. na świecie

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 10:00
Początek listopada to czas, kiedy tradycyjnie wspominamy tych, którzy odeszli. W 2019 roku pożegnaliśmy wiele wybitnych postaci znanych z życia publicznego - muzyków, aktorów, filmowców, pisarzy. Ich dokonania często były dla wielu z nas bardzo ważnym elementem życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kulturalnie na temat". Odkryć twórczość Krzysztofa Komedy

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 23:55
Tematem najnowszego odcinka audycji "Kulturalnie na temat" był projekt promujący twórczość Krzysztofa Komedy "Be Inspired By Komeda". Gośćmi Katarzyny Cygler byli: kuratorka projektu Paulina Czajor oraz saksofonista Kuba Więcek.
rozwiń zwiń