more_horiz

III Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego. "Jego kariera potoczyła się z prędkością wodospadu"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 08:35
- Festiwal rozpoczyna się 18 września w amfiteatrze, koncertem Marii Meyer, która wcieli się w ordynkę. Z kolei niedziela to poranek z muzyką klasyczną z pobliskich Serpelicach. Wystąpi m.in. Małgorzata Długosz, Kamila Wąsik-Janiak - mówiła na antenie Polskiego Radia 24, Gabriela Kuc-Stefaniuk, współorganizator Festiwalu oraz rzecznik prasowy urzędu Biała Podlaska.
Ławeczka Bogusława Kaczyńskiego w Krynicy-Zdroju
Ławeczka Bogusława Kaczyńskiego w Krynicy-ZdrojuFoto: festiwal.bck24.pl

To już trzecia edycja festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Rozpoczyna się on 18 września i potrwa do 26 września. 

Już na wstępie trzeba zaznaczyć, że Bogusław Kaczyński to nie tylko publicysta, krytyk muzyczny, popularyzator opery, operetki muzyki poważanej, ale też i mistrz słowa. Z kulturą potrafił opowiadać i wprowadzać w świat opery, nie tylko melomanów, ale też i początkujących. - Jesteśmy dumni, że jest on jednym z Białej Podlaskiej. Urodził się w naszym mieście i wychowywał na ul. Pocztowej. Bogusław Kaczyński swój pierwszy koncert dał, jako dwu- lub trzylatek w jednej z najważniejszych restauracji tego miasta. Było to przed publicznością z okazji któregoś ze świąt narodowych - wspomina Gabriela Kuc-Stefaniuk.

Czytaj więcej:

- Jego kariera, jako gwiazda estrady potoczyła się z prędkością wodospadu. Trzeba zaznaczyć, że zdobywanie wykształcenia muzycznego w tamtych czasach w Białej Podlaskiej nie było powszechne. Wśród kolegów sam uczył się grać na pianinie, a kiedy oni wyjeżdżali na biwaki, on ze złami w oczach grał sonety Beethovena - dodaje współorganizatorka festiwalu.

- Jak sam powiedział jako człowiek dorosły: jego największym sukcesem było spełnienie marzeń z dzieciństwa o tym, aby zostać artystą, sławną postacią. To wszystko stało się dzięki muzyce - tłumaczy rzecznik prasowy urzędu w Białej Podlaskiej.

Posłuchaj
11:55 PR24_AAC 2021_09_17-23-35-28.mp3 Gabriela Kuc-Stefaniuk - współorganizator Festiwalu oraz rzecznik prasowy urzędu Biała Podlaska

 - Festiwal rozpoczyna się 18 września w amfiteatrze - koncertem Marii Meyer, która wcieli się w ordynkę. Z kolei niedziela to poranek z muzyką klasyczną z pobliskich Serpelicach. Wystąpi m.in. Małgorzata Długosz, Kamila Wąsik-Janiak. Rozbrzmią dzieła Bacha, Pucciniego. Wieczorem w Białej Podlaskiej monogram - "Być jak Charlie Chaplin". Po spektaklu spotkanie z Mateuszem Deskiewiczem oraz twórcą scenariusza i współreżyserem monogramu - Piotrem Wyszomirskim. Następnie tydzień wydarzeń festiwalowych, jak: musicale, projekcje filmów dokumentalnych o muzyce i wiele więcej. Odbędzie się też Gala Polskiej Piosenki od Opola do Spotu, przygotowana przez teatr w Lublinie. Będzie to polska muzyka rozrywkowa od lat 80. do współczesności. Więcej na naszej stronie internetowej - dodaje Gabriela Kuc-Stefaniuk. 

***

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Gość: Gabriela Kuc-Stefaniuk (współorganizator Festiwalu oraz rzecznik prasowy urzędu Biała Podlaska) 

Data emisji: 17.09.2021

Godzina: 23:35

nj

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem