more_horiz

Połączenie rzeźby i filmu, czyli wystawa prac Sylwestra Ambroziaka "Niewinność" w Toruniu.

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 01:00
- Ten pokaz filmów i rzeźby jest pokazem szczególnym przede wszystkim ze względu na film. Jest tam prezentowanych sześć jego filmów. Są to eksperymentalne animacje, które on właściwie realizuje od 10 lat. To dzieła w całości opracowane i wymyślone przez rzeźbiarza - powiedział o wystawie "Niewinność" Krzysztof Stanisławski, dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Gościem "Weekendu kulturalnego" był także Wacław Kuczma, kurator wystawy.
Materiały promocyjne
Materiały promocyjneFoto: csw.torun.pl

 W Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu można zobaczyć wystawę dzieł Sylwestra Ambroziaka, która łączy film i rzeźbę. Prezentowane są tam dzieła rzeźbiarskie i multimedialne, rzeźby oraz filmy animowane. Artysta zajmuje się tworzeniem eksperymentalnych animacji, które są ściśle związane z jego rzeźbami, bo faktycznie mamy do czynienia z ożywionymi projektami rzeźbiarskimi, które "grają" w filmach. Wystawa potrwa do 21 marca.

zamek królewski warszawa free pixabay 1200.jpg
"To była ta niezabliźniona rana". Prof. Fałkowski o rocznicy rozpoczęcia odbudowy Zamku Królewskiego

Novum

Krzysztof Stanisławski w rozmowie z Mają Kluczyńską zaznaczył, że wystawa łącząca rzeźby i animacje jest novum. - Ten pokaz filmów i rzeźby jest pokazem szczególnym przede wszystkim ze względu na film. Jest tam prezentowanych sześć jego filmów. Są to eksperymentalne animacje, które on właściwie realizuje od 10 lat. To dzieła w całości opracowane i wymyślone przez rzeźbiarza. Bohaterowie jego filmu to zeskanowane rzeźby. Jest to novum ponieważ nie bywa tak, że na wystawie rzeźb prezentowane są filmy - powiedział.

Wacław Kuczma ocenił, że przez połączenie różnych rodzajów sztuki Sylwester Ambroziak stał się w pełni artystą. - Sylwester Ambroziak tworzy bardzo mocne i typowe rzeźby. W przypadku tej wystawy operuje on językiem sztuki jako takiej. Jest nierozerwalna łączność pomiędzy wszystkimi rodzajami sztuki, którymi można się zajmować. Myślę, że to jest jego fenomen bo stał się prawdziwym artystą - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
22:03 _PR24_AAC 2021_01_22-23-35-44.mp3 Krzysztof Stanisławski i Wacław Kuczma o wystawie prac Sylwestra Ambroziaka

***

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Gość: Krzysztof Stanisławski (dyrektor CSW ”Znaki Czasu” w Toruniu), Wacław Kuczma (kurator wystawy)

Data emisji: 22.01.2021

Godzina: 23.35

dz

Zobacz także

Zobacz także