more_horiz

"Kulturalna szkoła na Mazowszu". Majcher: dostęp do kultury za symboliczną złotówkę

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 13:00
- Wierzę, że program sprawi, iż będziemy mieć jeszcze więcej ludzi w muzeach - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Majcher, dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.
Kulturalna szkoła na Mazowszu. Majcher: dostęp do kultury za przysłowiową złotówkę
"Kulturalna szkoła na Mazowszu". Majcher: dostęp do kultury za przysłowiową złotówkęFoto: PAP/Leszek Szymański

16 maja rozpoczął się program "Kulturalna szkoła na Mazowszu" zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i mazowieckie instytucje kultury. Dla wszystkich szkół z woj. mazowieckiego wstęp do Muzeum jest płatny symboliczną złotówkę od każdego uczestnika. Warunkiem uczestnictwa szkoły w programie jest wcześniejsze zarejestrowanie (przed wizytą w Muzeum) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

"Genialny projekt"

- To jest genialny projekt w obecnej dobie, kiedy każdy z nas liczy grosz do grosza. Ten program pozwala wszystkim uczniom na dostęp do kultury za przysłowiową złotówkę i to może przekonywać. To są teatry i muzea, a Muzeum Sportu i Turystyki to z kolei sto kilkadziesiąt lat pięknej tradycji, nasze zbiory dokumentują historię, gdy Polski nie było, byliśmy pod zarządem zaborców - wyjaśnił Sławomir Majcher.

Dodał, że on sam zachęca nauczycieli do tego, by ci z kolei zachęcali uczniów do ruchu, grania w piłkę, skakania czy biegania, ale także do tego, by na marginesie znalazła się również historia i dziedzictwo. Muzeum rozmawia także z Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie na temat tego, by wszyscy studenci mieli obowiązkowe zajęcia w Muzeum, ponieważ w opinii gościa PR24, każdemu przyda się wiedza i historia.

Czytaj także:

W ramach programu grupy szkolne mogą skorzystać z oferty, która dotyczy: zwiedzania, lekcji muzealnych, warsztatów, spektakli, koncertów, innych zgodnie z aktualną ofertą danej instytucji. Nie dotyczy to występów gościnnych, okazjonalnych realizowanych przez podmioty/firmy zewnętrzne lub współorganizowane przez podmioty zewnętrzne, co wykracza poza aktualną ofertę.


Posłuchaj
21:50 _PR24_AAC 2022_05_19-23-37-28.mp3 "Kulturalna szkoła na Mazowszu". Majcher: dostęp do kultury za przysłowiową złotówkę ("Weekend kulturalny")

***

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Gość: Sławomir Majcher (dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie)

Data emisji: 19.05.2022

Godzina: 23:37

Zobacz także

Zobacz także