more_horiz

Aleksander Pietrzak o wydarzeniu "Big Festivalowski": ma być przedłużeniem mojego optymizmu

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2022 07:39
- Jestem optymistą, jestem pracowity i mam farta. Chcę dawać dobrą energię i ten festiwal ma być tego przedłużeniem - powiedział w Polskim Radiu 24 Aleksander Pietrzak, reżyser i scenarzysta.
Big Festivalowski ma przekazywać dobrą energię
"Big Festivalowski" ma przekazywać dobrą energięFoto: Shutterstock/Liu Zisha

Od 19 do 21 sierpnia w Płocku odbędzie się "Big Festivalowski" czyli festiwal z poczuciem humoru. Jak piszą o nim organizatorzy: "to jedyny w swoim rodzaju miks jakościowej, pozytywnej twórczości, gdzie humor i smaczne dj-skie sety przeplatają się z praktyczną wiedzą. Festiwal, na którym niezobowiązującym elementem dress code'u jest szlafrok - niezależnie od tego, jak duży jest Twój wkład w polską kulturę i sztukę. To miejsce, w którym stale towarzyszy Ci banan na twarzy, a łezka kręci się w oku." W Polskim Radiu 24 o założeniach i celach imprezy opowiedział jego twórca.

Humor i Big Lebowski

Aleksander Pietrzak otwarcie przyznał, że nazwa i elementy festiwalu bezpośrednio nawiązują do popularnej komedii. - Nazwa festiwalu nawiązuje do filmu "Big Lebowski". Emblematami festiwalu będzie szlafrok i dywan, czyli to, co było charakterystyczne w tym filmie. Na początku festiwalu będzie on zawsze wyświetlany. Chciałbym, żeby to wszystko sprawiło, że pomimo dawania nam przez życie w kość będziemy wyluzowani i wszystko będziemy w stanie przejść - powiedział.

- Jestem optymistą, jestem pracowity i mam farta. Chcę dawać dobrą energię i ten festiwal ma być tego przedłużeniem - dodał.

Gość Polskiego Radia 24 powiedział, że wydarzenie ma charakteryzować termin "miękki", który oddaje klimat, który będzie panował w Płocku. - Scenariusz festiwalu został napisany już jakiś czas temu i jest inspirowany filmem "Big Lebowski". Nagrodami będą właśnie dywany i szlafroki, bo to festiwal miękkich treści. Łączymy lekkie odczucia i tematy. Chcemy mówić o pozytywnych sprawach, które charakteryzuje słowo "miękki" - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
23:35 PR24 2022_08_05-23-35-38.mp3 Aleksander Pietrzak o festiwalu "Big Festivalowski" (Weekend kulturalny)

***

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadząca: Maja Kluczyńska

Gość: Aleksander Pietrzak (reżyser, scenarzysta)

Data emisji: 5.08.2022

Godzina: 23.35

dz

Zobacz także

Zobacz także