more_horiz

Piąty jubileusz Polskiej Opery Królewskiej. "Mamy dużo energii i entuzjazmu do dalszej pracy"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2022 09:24
- Te pięć lat strasznie szybko to minęło. Mamy jednak wszyscy bardzo dużo energii, jeszcze więcej entuzjazmu i sił do dalszej ciężkiej pracy - mówiła w Polskim Radiu 24 Magdalena Kaczorowska, zastępca dyrektora Polskiej Opery Królewskiej. Gościem audycji był także Dawid Runtz, maestro, pierwszy dyrygent Polskiej Opery Królewskiej.
Magdalena Kaczorowska o jubileuszu Polskiej Opery Królewskiej: mamy dużo energii i entuzjazmu do dalszej pracy.
Magdalena Kaczorowska o jubileuszu Polskiej Opery Królewskiej: mamy dużo energii i entuzjazmu do dalszej pracy.Foto: PAP/Paweł Supernak

Polska Opera Królewska ma już pięć lat. Zastępca dyrektora zapytana o dokonania instytucji i o jubileusz wskazała, że "strasznie szybko to minęło". - Mamy jednak wszyscy bardzo dużo energii, jeszcze więcej entuzjazmu, sił do dalszej ciężkiej pracy, która mam nadzieję, będzie efektywna tak jak do tej pory - oceniła Magdalena Kaczorowska.

Obchody jubileuszu

- Świętujemy na przestrzeni dwóch miesięcy - powiedziała odnosząc się do obchodów jubileuszu. - To właśnie we wrześniu i październiku pięć lat temu były nasze początki, pierwszy spektakl zagraliśmy 3 listopada, natomiast sama instytucja została powołana do życia 1 sierpnia. Jeśli chodzi o obchody, to jesteśmy właśnie w trakcie drugiego festiwalu barokowego poświęconego twórczości boskiego Claudia Monteverdiego - wskazała.

Pierwszy dyrygent Polskiej Opery Królewskiej, maestro Dawid Runtz odnosząc się do obchodów powiedział z kolei, że "orkiestra Polskiej Opery Królewskiej, chór Polskiej Opery Królewskiej, a także soliści, będą mieli okazję urodzinowo zaprezentować się 28 października w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego".

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:10 2335.mp3 Magdalena Kaczorowska: mamy dużo energii i entuzjazmu do dalszej pracy (Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadzi: Maja Kluczyńska

Goście: Magdalena Kaczorowska, zastępca dyrektora Polskiej Opery Królewskiej i Dawid Runtz, maestro, pierwszy dyrygent Polskiej Opery Królewskiej

Data emisji: 16.09.2022

Godzina emisji: 23.35

jb

Zobacz także

Zobacz także