Ekspertki: należy odróżniać przestępstwa seksualne od wulgarnych komentarzy

W ostatnim czasie szeroko społecznie dyskutowaną kwestią jest sprawa seksizmu. W audycji W Gruncie Rzeczy o godnym traktowaniu kobiet – m.in. w kontekście akcji #MeToo – rozmawiały Paulina Bednarz-Łuczewska, socjolog z Akademii Leona Koźmińskiego i Magdalena Kaliszuk-Korzekwa, prawnik z fundacji CitizenGO.

2017-12-01, 20:35

Ekspertki: należy odróżniać przestępstwa seksualne od wulgarnych komentarzy
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: pixabay.com/CC0 Public Domain

Posłuchaj

1.12.17 Ekspertki: należy odróżniać przestępstwa seksualne od wulgarnych komentarzy
+
Dodaj do playlisty

Jak podkreślała na naszej antenie Magdalena Kaliszuk-Korzekwa, w kwestii niestosownych zachowań wobec kobiet, konieczne jest rozgraniczenie działań przestępczych od wulgarnych komentarzy. – W akcji #MeToo mieliśmy do czynienia ze zrównywaniem najcięższych przestępstw seksualnych z zachowaniami niestosownymi, których oczywiście należy się wystrzegać – mówiła gość PR24. – To są jednak kwestie, które należy rozpatrywać na dwóch różnych poziomach, jeśli chodzi o szkodliwość czynu. Jeżeli ktoś na równi z molestowaniem seksualnym czy gwałtem stawia niestosowny komentarz czy niesmaczny żart, to coś tutaj nie gra. To krzywdzenie ofiar najcięższych przestępstw seksualnych – dodawała Magdalena Kaliszuk-Korzekwa.

W podobny sposób sprawę oceniała Paulina Bednarz-Łuczewska. – Kiedy zrównujemy rzeczy skrajnie różne, nie służy to rozumieniu czegokolwiek. Ofiary gwałtów czy molestowania seksualnego wymagają wsparcia społecznego, psychiatrycznego, psychologicznego. Pamiętajmy, że często tego typu sytuacje nie mają miejsca w przypadkowych sytuacjach, a w relacjach, które trwają przez długi czas – pointowała ekspertka.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Filip Memches.

REKLAMA

Polskie Radio 24/zz

____________________ 

W Gruncie Rzeczy - wszystkie audycje

Data emisji: 1.12.17

Godzina emisji: 20.05


REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej