X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

W Gruncie Rzeczy: o tzw. układzie trójmiejskim

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 22:35
Jarosław Wałęsa, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gdańska, kilka miesięcy temu, informując o swoim starcie w wyborach, ogłosił "koniec republiki deweloperów w Gdańsku". "Za tym hasłem kryje się pewna idea. Koniec republiki deweloperów nie oznacza ścigania nieistniejącego układu. To hasło oznacza potrzebę zrównoważonego rozwoju naszego miasta" – przypomniał o swoich obietnicach parę dni temu Wałęsa. O tzw. układzie trójmiejskim mówił w Polskim Radiu 24 Michał Rachoń, dziennikarz TVP. 
Audio
  • 07.09.18 W Gruncie Rzeczy: o tzw. układzie trójmiejskim
Paweł Adamowicz
Paweł AdamowiczFoto: PAP/Leszek Szymański

- To szokujące o tyle, o ile Jarosław Wałęsa będący częścią establishmentu trójmiejskiego mówi rzecz oczywistą dla wszystkich tych, którzy przyglądają się lokalnemu życiu społecznemu i politycznemu. Mówi to polityk Platformy Obywatelskiej, czyli środowiska politycznego, które niepodzielnie rządzi Trójmiastem od momentu przełomu w 1989 roku. Ze względu na skandale korupcyjne związane z układami deweloperskimi w tym mieście to środowisko nie nazywa się już nawet Platformą Obywatelską. Szokujące jest dla mnie to, że Wałęsa występuje dziś z pozycji człowieka, który nagle mówi "eureka". - komentował Michał Rachoń. 

W czasie konferencji prasowej, Wałęsa został poproszony o ocenę faktu, iż o prezydenturę w Gdańsku walczy dwóch kandydatów wywodzących się ze środowiska Platformy Obywatelskiej. "Ubolewam nad tym, że Paweł Adamowicz, łamiące swoje dane słowo, nie chce przyłączyć się do Koalicji Obywatelskiej." - mówił polityk. 

Gość Polskiego Radia 24 zwrócił uwagę, że Paweł Adamowicz, obecny prezydent miasta ubiega się już po raz szósty o pełnienie tej funkcji. Według niego cały układ trójmiejski i funkcjonowanie władzy samorządowej w tym mieście nie mogłoby funkcjonować bez jej wpływu na urzędników. - Trójmiasto jako "mała Sycylia" mogło powstać, dlatego, że było miejscem zdeponowania tajemnicy tajemnic III RP, która tajemnicą była, aż do opublikowania książki Cenckiewicza i Gontarczyka opisującej historię Lecha Wałęsy. - dodał dziennikarz. 

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Rafał Dudkiewicz.

PR24

__________________

Data emisji: 07.09.18

Godzina emisji: 20:05


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak