more_horiz

Katarzyna Szewczuk: mam wrażenie, że w PiS cały czas trwa intensywna praca

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 22:17
- Jeżeli pojawia się jakiekolwiek miejsce, w którym PiS może zaznaczyć swoją pozycję, to to wykorzystuje. Ich komunikat jest bardziej trafiony, stąd wysoki wynik sondażowy - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Szewczuk z Onetu. Kampanię wyborczą w ogólności oceniła jako "bezbarwną i bez pomysłu". 
Audio
  • [11.10.19] Katarzyna Szewczuk: kampania wyborcza dobra, pod względem wizerunkowym ("W gruncie rzeczy"/ PR24)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Daniel Jedzura

- Nie ma ani wyraźnego sporu, ani nie mam wrażenia, by przebiły się konkretne hasła - mówiła Katarzyna Szewczuk. - Mam wrażenie, że to jest ciągnący się jałowy spór - dodała.

Politycy podsumowali kampanię wyborczą (Debata Jedynki)
"Debata Jedynki". Politycy PiS i Kukiz'15 o mijającej kampanii

Przyznała, że "jeśli chodzi o wizerunkowe rozegranie, to była to bardzo profesjonalna kampania".

"Nieprzemyślana" kampania PO

W ocenie gościa Polskiego Radia 24, kampania wyborcza po stronie Koalicji Obywatelskiej była "nieprzemyślana". - Tam przede wszystkim jest problem braku lidera. To coś, co ciąży na wyniku Koalicji Obywatelskiej, bo jest zbyt dużo twarzy i ich przekaz się rozmywa - mówiła.

Jak dodała, wysunięcie kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera było ruchem spóźnionym. Przywołała badania dla Onetu, z których wynika, że 23 proc. Polaków nie wie, kim jest Małgorzata Kidawa-Błońska.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Premier: niedzielne wybory najbardziej zasadnicze w ciągu ostatnich 30 lat

- Te cztery lata bycia w opozycji to był czas na zbieranie amunicji, którą teraz powinni wykorzystać - mówiła. Przyznała, że nie zauważyła "silnego ataku".

Jasny komunikat PiS

Pytana o kampanię wyborczą PiS, Katarzyna Szewczuk oceniła, że "dostała komunikat który brzmi: »jeśli przegramy, to wam odbiorą, a my jesteśmy wiarygodni, co udowodniliśmy«". - Myślę, że sporo osób w Polsce to przekonuje - podkreśliła.

- PiS zapracowało sobie na to poparcie, jakie dzisiaj mają, a ich kampania jest lepiej przemyślana i ugruntowana, bardziej przekonywająca - mówiła.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Beata Szydło: głos na PiS to głos na Polskę

- Mam wrażenie, że w PiS cały czas trwa intensywna praca. Jeżeli pojawia się jakiekolwiek miejsce, w którym mogą zaznaczyć swoją pozycję, to to wykorzystują. Jest ten komunikat bardziej trafiony, stąd wysoki wynik sondażowy - podkreśliła Katarzyna Szewczuk.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "W gruncie rzeczy"

Prowadzący: Rafał Dudkiewicz

Gość: Katarzyna Szewczuk (Onet)

Data emisji: 11.10.19

Godzina emisji: 20.06


Zobacz także

Zobacz także