X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

95 lat BGK. B. Daszyńska-Muzyczka: misją wspieranie rozwoju gospodarczego Polski

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 19:30
W audycji "Orzeł czy reszka" prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Beata Daszyńska-Muzyczka opowiadała o historii 95-letniej instytucji.
Audio
  • 08.10.2019 "Orzeł czy reszka". Beata Daszyńska-Muzyczka
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Katarzyna Uroda/shutterstock.com

Bank Gospodarstwa Krajowego powstał w maju 1924 r. z inicjatywy ówczesnego premiera i ministra skarbu, Władysława Grabskiego. Bank powołany został na mocy rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej. Powstał w wyniku fuzji trzech wywodzących się z Galicji banków publicznych: Polskiego Banku Krajowego, Państwowego Banku Odbudowy i Zakładu Kredytowego Miast Małopolskich. Niedawno miała miejsce gala z okazji 95-lecia działalności BGK.

- Polska po odzyskaniu niepodległości, próbie stworzenia państwa polskiego i zbudowania silnej gospodarki potrzebowała instytucji, która będzie mobilizowała kapitał dla tego rozwoju - przypomniała w audycji Beata Daszyńska-Muzyczka.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Szybciej dogonić Zachód. Pomogą fundusze BGK

Bank Gospodarstwa Krajowego jest państwowym bankiem rozwoju, którego misją jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego Polski oraz sektora publicznego w realizacji jego zadań.

Bank jest partnerem finansowym aktywnie wspierającym przedsiębiorczość i efektywne wykorzystywanie programów rozwojowych. Jest jednocześnie inicjatorem i uczestnikiem współpracy między biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] BGK rozszerza gwarancje Biznesmax na fotowoltaikę

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmawiał Józef Orzeł

Polskie Radio 24/st/bgk.pl

------------------------------------

Data emisji: 08.10.2019

Godzina emisji: 19.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

A. Gołębiewski: powtarzamy młodym twórcom, że sam temat to jeszcze nie film

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 20:50
- Na Zachodzie najbardziej kasowe filmy to filmy patriotyczne, a my się jakoś tego wstydzimy. Zapanowała moda na rekonstrukcje, po które sięgały osoby bez przygotowania filmowego. My na naszym festiwalu od kilku lat powtarzamy młodym twórcom, że sam temat to jeszcze nie film - powiedział w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Gołębiewski, dyrektor Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Gosiewska: Brazylijczycy polskiego pochodzenia chcą wrócić do kraju

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 22:20
- Brazylijczycy polskiego pochodzenia chcą przyjeżdżać do Polski i uczyć się ojczystego języka - mówiła posłanka PiS Małgorzata Gosiewska, wicemarszałek Sejmu. Wspominała również swój ostatni wyjazd do Brazylii.
rozwiń zwiń